گروه تجسمی هنرآنلاین: نمایشگاه آثار حسین والامنش با عنوان «این نیز بگذرد» در مرکز فرهنگی اسلامی پاریس برپاست. این نمایشگاه بزرگترین مجموعه از آثار این هنرمند است که تا به حال در اروپا به نمایش درآمده است.

حسین والامنش که چند دهه است در استرالیا زندگی می‌کند یکی از هنرمندان مطرح این کشور محسوب می‌شود و آثارش در بسیاری از موزه‌های جهان وجود دارد. والامنش در آثار خود موضوع‌هایی مانند عشق به طبیعت و معنویت را مورد توجه قرار می‌دهد و برای این کار از رسانه‌های مختلف هنری با بهره می‌گیرد. آثار این هنرمند با الهام از ریشه‌های سرزمین مادری و فرهنگ کشوری که در آن زندگی می‌کند، شکل گرفته و زبانی جهانی دارند.

در نمایشگاه «این نیز بگذرد» آثاری از دهه ۱۹۸۰ تا به امروز نمایش داده شده است که در آن‌ها تنوع زیادی دیده می‌شود. از توجه و علاقه هنرمند به اشعار مولانا گرفته تا ارتباط معنوی بومیان استرالیا با محیط زیست در این آثار به چشم می‌خورد. در این نمایشگاه فضایی سیال میان دوره‌های مختلف کاری، موضوعات گوناگون، آثار قدیمی و کار‌هایی که مخصوص این رویداد طراحی شده‌اند وجود دارد.

بازدیدکننده با ورود به سالن نمایش در میان چیدمان پارچه‌ای نیمه شفافی غوطه‌ور می‌شود که روی آن کلمه عشق به زبان فارسی تکرار شده است، در حالی که در انتهای سالن نقشه‌ای از جهان به صورت پازل وجود دارد. حرکت چرخشی یک درویش و بعد تصاویری از عناصر طبیعی که تغییر شکل می‌دهند، از جمله آثار متنوع این مجموعه هستند. این نمایشگاه با اجرای موسیقی، نمایش فیلم و میزگرد‌هایی همراه است.

مؤسسه فرهنگ اسلامی شهر پاریس از طریق برگزاری نمایشگاه، کنسرت، کنفرانس، نمایش و مناظره و کارگاه‌های آموزشی به معرفی فرهنگ‌های تأثیر پذیرفته از اسلام می‌پردازد. از آفریقا و آسیا گرفته تا اروپا، خاورمیانه، آمریکا و استرالیا، این فرهنگ اشکال گوناگونی به خود می‌گیرد و الهام بخش هنرمندان می‌شود.

نمایشگاه «این نیز بگذرد» تا ۲۳ بهمن در مؤسسه فرهنگ اسلامی شهر پاریس برپاست.