به گزارش هنرآنلاین، نقاشی قهوه‌خانه‌ای پدیده‌ای منحصربه‌فرد در هنر معاصر ایران بوده که گرچه کمتر توجه و تمرکزی بر آثار این دورۀ درخشان معطوف شده است، اما دوره‌ای از تاریخ نقاشی ایران را شکل داده که تاثیر شگرفی بر روی مکاتب پس از خود، از جمله آثار هنرمندان سقاخانه‌ای و برخی نقاشان دهۀ ۳۰ و ۴۰ نهاده که همگی در جستجوی گریزگاهی بودند تا به کار خود هویتی ایرانی بدهند و نخستین گام‌های مقدماتی در راه دستیابی به جریان یا به اصطلاح مکتب ملی بردارند. از حیث این تاثیرات بزرگ این مکتب بوده است که تاکنون دو دوره از سلسله مزایده‌های آرتیبیشن به این هنر اختصاص داده شده است و اکنون در دهمین دورۀ مزایده آرتیبیشن ۲۹ اثر از هنرمندانی چون محمد مدبر، حسین قوللرآغاسی، حسن اسماعیل‌زاده، عباس بلوکی‌فر، محمد حمیدی، محمدرضا حمیدی، مصطفی حمیدی، محمد فراهانی، فتح‌الله قوللرآغاسی، جعفر لشگری، محمد رحمانی، علی‌اکبر لرنی و ارژنگی همدانی حضور خواهد داشت. 

نمایش این آثار از دوم تا دهم مهر در گالری آرتیبیشن خواهد بود و علاقمندان هر روزه با هماهنگی قبلی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند برای بازدید از آثار به آدرس خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینۀ ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی (غرب)، میدان احمدی‌روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ ،گالری آرتیبیشن مراجعه کنند.

این آثار پس از نمایش هفت روزه، به مزایده گذاشته خواهند شد و از روز جمعه نهم مهر طی ۲۴ ساعت به فروش خواهند رسید. آثار از طریق کانال تلگرامی www. telegram. me/artibition_auction چکش خواهند خورد.