به گزارش هنرآنلاین، این فراخوان با ابتکار و سرمایه شخصی این هنرمند منتشر و در مجموع یک میلیارد ریال جایزه برای برگزیدگان دو بخش «نقاشیخط» و «نوآوری در خط» در نظر گرفته شده است.

در بخش نقاشیخط به نفر اول و دوم به ترتیب ۲۵۰ و ۱۷۰ میلیون ریال و به سایر افرادِ فهرست نهایی هر کدام ۶۰ میلیون ریال جایزه اهدا می‌شود. به برگزیدگان بخش نوآوری در خط نیز به نفر اول و دوم به ترتیب ۱۰۰ و ۶۰ میلیون ریال و به سایر افراد فهرست نهایی هر کدام ۳۰ میلیون ریال جایزه اهدا می‌شود. همچنین به منتخب مخاطبین به یک نفر ۱۵۰ میلیون ریال جایزه تعلق می‌گیرد.

مهلت خلق و ارائه آثار تا ۲۰ تیر ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است. همچنین در این فراخوان آمده است: «از اثر خلق شده ۵ عکس و یک ویدیو به شرح زیر تهیه بفرمایید: یک عکس از خودِ اثر، سه عکس از دیتیل، یک عکس از اثر در یک فضای کاملاً واقعی و یک ویدیو به شکل افقی و به صورتی که از فاصله مناسب به سمت اثر و جزییات اش حرکت کند و حداکثر ۳۰ ثانیه باشد. عکس‌ها و ویدیو باید عاری از هرگونه اِفکت، فیلتر، موسیقی و دستکاری ِ کامپیوتری باشد.»

علاقه‌مندان برای شرکت در این رقابت باید صفحه اینستاگرام خود را عمومی کنند و آلبوم عکسی به این ترتیب بسازند: -اولین عکس، خودِ اثر بدون هیچ اضافات و تغییر -دومین، سومین و چهارمین عکس، دیتیل ها -عکس پنجم از اثر در یک فضای واقعی بدون استفاده از اپلیکیشن های رایج و @mjbozorgi را فقط روی یکی از عکس‌ها تگ یا منشن کنید. -همچنین شرکت کننده باید برای اثر خود علاوه بر عنوان ، حداقل در ۱۰ کلمه و حداکثر در ۲۵۶ کاراکتر، استیتمنت بنویسد. - استیتمنت می‌بایست به قلم هنرمند باشد.

ارائه اصل آثار به صورت قاب و یا شاسی شده در صورتی نیاز است که نام هنرمند در میان فهرست نهایی هر رشته باشد. مالکیت آثار انتخاب شده متعلق به هنرمند است.

به گفته بزرگی، با مساعدت مدیریت گالری مژده، امکان نمایش آثار فهرست نهایی در این گالری فراهم شده است و هنرمندان فهرست نهایی از این طریق فرصت فروش آثار خود را خواهند داشت. در آمد حاصله از فروش آثار پس از کسر سهم گالری تماماٌ به هنرمند تعلق گرفته و برگزار کننده این رویداد هیچ انتفاع مادی در این فرآیند نخواهد داشت.

این هنرمند خوشنویس در توضیح نحوه داوری و انتخاب آثار برتر افزود: «گروهی از دوستان هنرمند و معتمدم، مرا در داوری آثار ارائه شده یاری خواهند کرد. کلیه هزینه‌های این رویداد به صورت کاملاٌ شخصی تأمین می‌گردد فلذا هیچ گونه وابستگی و پاسخگویی به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی در خصوص ابعاد کمی و کیفی برگزاری این رویداد نخواهم داشت. در همین راستا بابت عدم پاسخگویی به مخاطبان گرانقدر در خصوص داوری آثار به طور خاص یا عام ، پیشاپیش عذرخواهم.»

بنا به اعلام برگزارکننده این رویداد، شرایط عمومی شرکت در این رقابت به شرح زیر است:

-شرط سنی برای شرکت در فراخوان وجود ندارد.

- هنرمندان می‌توانند در هر دو بخش (یک اثر برای هر بخش) شرکت کنند.

- هزینه ارسال و عودت آثار فهرست نهایی و هزینه قاب یا شاسی کردن آثار فهرست کوتاه با استانداردهایی که در شرایط اختصاصی هر رشته بیان خواهد شد بر عهده هنرمند است.

- هر نوع تفاوت بین تصاویر آثار و اصل آنها، پایین بودن کیفیت آثار پس از رویت اصل اثر، موجب حذف اثر خواهد شد.

- انتخاب هر نوع تکنیک برای تولید آثار نقاشیخط مانند استفاده از ویدیو پروجکتور، کاترپلاتر، کلاژ، استنسیل و مشابهات آنها مادامی که به اصالت اثر لطمه وارد نکند، بلامانع است.

- در بخش نقاشیخط آثار باید روی بوم و در بخش نوآوری در خط روی کاغذ یا مقوا اجرا شوند.

- استفاده از تمامی خطوط سنتی و غیر سنتی مجاز بوده و اجباری در خوش نوشتن کلمات وجود ندارد.

- استفاده از قالب‌های نوشتاری کلاسیک مانند چلیپا، کتابت، قطعه‌نویسی، سطرنویسی و امثالهم مجاز نیست. در بخش نوآوری در خط فقط استفاده از مرکب، جوهر، مداد، خودکار، مداد شمعی و ماژیک مجاز است و آثار باید تکرنگ اجرا شود.

- اگر فردی در هر دو رشته رتبه‌ کسب کند بالاترین آن لحاظ می‌شود ولی جایزه منتخب مخاطبین، قابل جمع با سایر جوایز است.

- عناصر خلاقیت، کیفیت اجرا (نه پیچیدگی مواد مصرفی)، استیتمنت قوی و تکراری نبودن از جمله عواملی است که در انتخاب آثار نقش کلیدی دارند.

- در بخش منتخب مخاطبین اثری برنده جایزه خواهد بود که به صورت طبیعی بیشترین لایک را در صفحه اینستاگرام برگزارکننده دریافت کند.

- حضور هنرمندان غیر ایرانی که در ایران زندگی می‌کنند در فراخوان بلامانع و سایر شرایط فراخوان در صفحه اینستاگرام محمد بزرگی به نشانی mjbozorgi در دسترس است.