به گزارش هنرآنلاین، انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران نمایشگاه روشنای بزرگان؛ مروری بر آثار و نمایش فیلم محمد هژیر ابراهیمی را برگزار می‌کند. آثار محمد هژیر ابراهیمی در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران به پاسداشت بزرگان و پیشکسوتان عرصه مجسمه‌سازی، مجموعه فیلم‌های مستند و نمایش آثار این هنرمندان را تهیه و برگزار می‌کند. نمایشگاه آثار حسین مرادی نیز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

حسن مرادی شاطری که در سن ۷۹ سالگی نقاشی را شروع کرد، در زمره‌ نقاشان خودآموخته قرار می‌گیرد. مرادی که با خودکار نقاشی می‌کند این روزها در ۸۵ سالگی همچنان با جدیت مشغول نقاشی است و از پای نمی‌نشیند. وی در خصوص شروع کار هنری می‌گوید: ۷۹ ساله بودم که همسرم را از دست دادم، پس از آن بسیار احساس تنهایی می‌کردم، روزی به صورت کاملا اتفاقی خودکاری در دست گرفتم و شروع به نقاشی کردم، حاصل کار می‌شود تابلویی مملو از گل و برگ و درخت. هرکسی آن تابلو را دید، شگفت‌زده شد و من را تشویق کرد که به این کار ادامه دهم. من هم شروع کردم به نقاشی کردن و پس از مدتی حدود ۴۰ تابلو کشیدم.

هر دو نمایشگاه جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شوند و تا ۱۸ خرداد میزبان علاقه‌مندان هستند.