گروه تجسمی هنرآنلاین: ونگوگ از چیره‌دست‌ترین استادان نقاشی در حوزه سلف‌پرتره یا خودنگاره بود و تصاویری که از او در دوران بزرگسالی تا امروز یادگار مانده، همه حاصل دسترنج خود ونگوگ بوده است. هنوز کسی نتوانسته یک تصویر واقعی (نه نقاشی) تاییدشده از نقاش جوان به دنیا ارائه کند و همه ونگوگ را با همان خودنگاره‌هایی می‌شناسند که خودش کشیده بود.

با این حال، یک هنرمند دیجیتال که از دهه ۱۹۹۰ در کار خلق چهره با فناوری‌های رایانه‌ای است، با بهره بردن از تازه‌ترین دستاوردها در این عرصه موفق شد تصویری از ونسان ونگوگ در دوران جوانی و بزرگسالی خلق کند. کارشناسان معتقدند آنچه رود فن امپل از ونگوگ آفریده، به احتمال فراوان شبیه‌ترین تصویر از این نقاش نامدار هلندی است که البته زیاد در این دنیا زندگی نکرد و در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ در سالگی درگذشت.

مسئولان شهر زوندرت، زادگاه ونگوگ در هلند کار یافتن و آفریدن چهره واقعی این هنرمند بزرگ را به فن امپل سفارش دادند و از او خواستند با مهارت و توانایی خود علاوه بر به دست آوردن نزدیک‌ترین تصویر از چهره واقعی ونگوگ، نسخه شبه‌واقعی برخی از مشهورترین تابلوهای نقاشی استاد بزرگ هلندی را هم به تصویر بکشد. این در حالی است که فقط یک تصویر واقعی از ونگوگ وجود دارد و آن هم او را در حوالی سن ۱۸ سالگی نشان می‌دهد.

تصاویری که فن امپل از چهره واقعی ونگوگ و برخی تابلوهای او آفریده، قرار بود تابستان گذشته در یک نمایشگاه در هلند به نمایش درآید اما به دلیل شیوع گسترده کرونا، افتتاح آن تا ماه اوت امسال به تاخیر افتاد. این نمایشگاه ۱۴ اوت ۲۰۲۱ در شهر زوندرت افتتاح می‌شود و تا پنجم دسامبر ادامه می‌یابد.

Portret Vincent

Portret Vincent1

Portret Vincent2

Portret Vincent3