به گزارش هنرآنلاین، مهدی شادی‌زاده مستندساز و دبیر جشنواره گفت: امسال هم مانند سال گذشته افتتاحیه جایزه بین‌المللی «عکس۵» در موزه سینما برگزار می‌شود که این افتتاحیه یکم تیرماه سال جاری همزمان با تولد عباس کیارستمی است.

وی در ادامه بیان کرد: این جشنواره شامل دو بخش است که بخش اول به بزرگداشت عباس کیارستمی اختصاص دارد و بخش دیگر درباره جشنواره بین المللی جایزه «عکس۵» است. دلیل اینکه عنوان این جشنواره را «عکس۵» انتخاب کردیم این است که «پنج» نام یکی از فیلم‌های عباس کیارستمی است و دوست داشتیم این جشنواره با نام یکی از آثار این کارگردان بزرگ برگزار شود.

دبیر جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس۵» خاطرنشان کرد: یکی از هدف‌های ما در این جشنواره این است که در زمینه عکاسی ارتباط جهانی داشته باشیم در نتیجه تصمیم گرفتیم از حضور عکاسان مطرح جهان استفاده کنیم که به زودی اطلاعات دقیق آن بعد از انتشار پوستر منعکس می شود که گویای بین‌المللی بودن این جشنواره است.

وی در پایان گفت: در جلساتی که با صاحب‌امتیازان جشنواره بین‌المللی «عکس۵» داشتیم برای بهتر پیش رفتن جشنواره، شورای سیاستگذاری تغییراتی را در عوامل پروژه ایجاد کردند، زیرا تمام تلاش ما این است که این جشنواره بین‌المللی به خوبی برگزار شود و بتوانیم هر سال شاهد پیشرفت آن باشیم.

عوامل این پروژه عبارتند از مهدی شادی‌زاده موسس، دبیر، صاحب‌امتیاز و عضو شورای سیاستگذاری جشنواره «عکس ۵»، علیرضا شادی‌زاده صاحب‌امتیاز و عضو شورای سیاستگذاری، فیلیپ آیش‌هورن دبیر بخش بین‌الملل، مهسا سیاوشی مشاور هنری، سیاوش دمیریان مشاور هنری، پریا آیش‌هورن مشاور هنری، احسان محلوجی مدیر اجرایی، سیمین بایرامی مجری طرح کل پروژه، فرهود نصیری صاحب‌امتیاز و عضو شورای سیاستگذاری و عکاس، بیتا مشعشعی فکور مجری طرح، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی.