گروه تجسمی هنرآنلاین: محصص با اینکه هنرمندی از جهان خاورمیانه است اما برای نخستین بار نقاشی «مینوتور» او در حلقه آثار هنر مدرن و معاصر به نمایش درآمد و عرضه شد. مدیران ساثبیز برای این تابلو قیمت اولیه ۵۰۰ تا ۶۳۰ هزار دلار در نظر گرفته بودند و چند خریدار از آسیا و خاورمیانه و دیگر نقاط جهان برای به دست آوردن آن تلاش کردند. سرانجام این بخش حراجی با کوبیده شدن چکش یک میلیون پوندی (۱.۴ میلیون دلار) برای نقاشی «مینوتور» محصص به پایان رسید که دو برابر برآورد ابتدایی بود.

پس از شب 230 میلیون دلاری آثار قرن بیستم حراجی کریستیز در روز سه‌شنبه در لندن، نوبت به حراجی آثار امپرسیونیستی، مدرن و معاصر در روز پنجشنبه در ساثبیز رسید که با فروختن 47 اثر روی رقم 133 میلیون دلار متوقف شد. پیش‌بینی می‌شد رقم پایانی 92 تا 128 میلیون دلار باشد که آنچه ثبت شد، کمی بالاتر از بیشترین برآورد ابتدایی بود. بهار سال گذشته ساثبیز لندن با 195 میلیون دلار حاصل فروش 80 اثر به کار خود پایان داده بود.

گران‌ترین آثار این حراجی مربوط به ادوارد مونش بود که قرار است مجموعه‌ای از کارهایش در آکادمی سلطنتی هنر لندن به نمایش درآید. هر دو اثر در دوران جنگ جهانی دوم در اختیار مالکان یهودی بود و پس از آن به خاندان نامدار اولسن در نروژ فروخته شد.