به گزارش هنرآنلاین، «مملینگ امروز» نمایشگاهی بود که اولین بار به تاثیرگذاری گسترده هانس مملینگ، از مهم‌ترین نقاشان سبک بورگوندی بروژ بر هنر معاصر پرداخت. در این نمایشگاه گروهی که از اکتبر تا فوریه ۲۰۲۱ به تماشا بود، جز اثر آغداشلو، آثاری از جوزف کوسوت از بنیانگذاران هنر مفهومی، کهینده وایلی هنرمند سیاهپوست آمریکایی و نقاش پرتره رسمی باراک اوباما، هنرمند بلژیکی دیوید کلربوت و هنرمند سوری-آمریکایی دایانا الحدید به نمایش درآمد.

این پنج هنرمند با نگاهی اقتباسی به آثار مملینگ، گفتمانی تاریخ‌محور را با این نقاش قرن ۱۵ میلادی اروپا برقرار کرده‌اند. اثر به نمایش درآمده از آغداشلو در این نمایشگاه «سال‌های آتش و برف ۱» نام دارد که روی جلد کتاب نمایشگاه جای گرفت.

این کار از مجموعه خاطرات انهدام در سال ۱۳۵۷ خلق شده است، این تابلو با تکنیک گواش روی مقوا، ۵۹ در ۷۹ سانتیمتر پدید آمده و به مجموعه بنیاد فرجام در دوبی تعلق دارد. میشل دِویلد، کیوریتور نمایشگاه در کتاب این رویداد نوشته است:

«آیدین آغداشلو مجموعه خاطرات انهدام خود را در اواخر دهه ۱۹۷۰ شروع کرد؛ دورانی همراه با تحولات سیاسی-اجتماعی و ناآرامی در ایران. به همین دلیل می‌توان استفاده آغداشلو از نقل قول‌ها و ارجاعات تاریخی را واکنشی به بستر سیاسی آن دوره دید اما ما خوانش دیگری را دنبال می‌کنیم: از ‌آن‌ِخود‌سازی و ساختار‌شکنی آغداشلو فراتر از جنبش‌های ضدفرمالیستی، استفاده طعنه‌آمیز از سیمولاکرا [اثر هنری] یا نقد یک کانتکست خاص می‌رود. آغداشلو با دقت اثر یک هنرمند برجسته تاریخی را بازسازی و بعد آن را مخدوش می‌کند تا قدرت حاکمان، زوال فرهنگ و میراث ارزشمند آنان را مورد پرسش قرار دهد.»