سرویس تجسمی هنرآنلاین: تونی ال‌وود (مدیر گالری ملی ویکتوریا) روز دوشنبه از برنامه‌های سال ۲۰۲۱ این گالری رونمایی و در آن به افتتاح نمایشگاه آثار استادن امپرسیونیست اشاره کرد. قرار بود اعلام برنامه پنج روز پیش انجام شود که به دلیل قرنطینه سراسری در ملبورن، به تاخیر افتاد. کلود مونه، کامیل پیسارو، ادگار دگا، پیر-آگوست رنوار و مری کاسات نمایندگان نقاشان امپرسیونیست فرانسه در این نمایشگاه خواهند بود.

۷۹ تابلو از آثار ارائه‌شده به گالری ملی ویکتوریا پیش از این هرگز در استرالیا به نمایش درنیامده‌اند. قرار است همزمان با این نمایشگاه، ۲۷۰ اثر از هنرمندان استرالیایی از جمله تام رابرتس، آرتور استریتن، کلارا ساوثرن و جین ساترلند از گالری‌های مهم دولتی و انبار مجموعه‌داران خصوصی در یک نمایشگاه در معرض دید دوستداران هنر امپرسیونیستی قرار گیرد. قدمت بیشتر این تابلوها به اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ بازمی‌گردد.

گالری ملی ویکتوریا پس از پایان قرنطینه سراسری دوباره از ۲۳ نوامبر آغاز به کار کرد. دومین سه‌سالانه این گالری ماه دسامبر افتتاح شد و با وجود محدود شدن ظرفیت پذیرش آن، بیش از ۳۰۰ هزار نفر از آثار سه‌سالانه بازدید کردند.