به گزارش هنرآنلاین، شادی‌زاده مستندساز و دبیر جشنواره "عکس ۵" درباره این جشنواره گفت: با توجه به تجربیاتی که در دوره اول جشنواره "عکس ۵" به دست آوردیم به این نتیجه رسیدیم که فاصله عکاسی با هنرهای دیگر واقعا زیاد است و جایی هنر رشد می‌کند که هنرها با هم در ارتباط باشند در نتیجه تصمیم گرفتیم داوران را از حوزه‌های مختلف هنر انتخاب کنیم. امسال کیارنگ علایی و فرهود نصیری که در حوزه عکاسی فعالیت می کنند به عنوان داور حضور دارند.

این مستندساز در ادامه بیان کرد: همچنین مانند دوره اول لیلی گلستان به عنوان داور حضور دارد که سال‌های سال به عنوان مدیر گالری گلستان فعالیت کرده و تجربه‌های زیادی دارد که می‌تواند راهنما برای همه ما باشد. همچنین یکی دیگر از داوران تیما جم است که سال‌ها مدیر بلورین آرت است و مجموعه‌های هنری زیادی را جمع‌آوری کرده است. علیرضا شادی زاده تاریخ هنر در وین خوانده است و چون ما در حوزه تاریخ و هنر در عکاسی ضعیف هستیم لازم دیدیم که در این دوره به عنوان داور حضور داشته باشد.

دبیر جشنواره "عکس ۵" خاطرنشان کرد: شهرام کریمی که یک نقاش درجه یک، فیلم‌ساز و به حوزه ویدیو آرت تسلط دارد می‌تواند در این جشنواره حضور موثری داشته باشد. همچنین سینا جعفریه مدیر گالری ثالث به عنوان داور در این دوره از جشنواره حضور دارد که تحصیلات در حوزه گرافیک و عکاسی در لندن و آلمان داشته و در حوزه مدیریت و جمع‌آوری آثار خوب عمل کرده است.

وی افزود: چون هرکدام از داوران در ایران و خارج از کشور هستند به همین دلیل داوری این جشنواره به صورت آنلاین برگزار می‌شود یعنی دبیرخانه آثار را برای داوران ارسال می‌کند و در نهایت آثار برگزیده از سوی دبیرخانه معرفی می‌شود. همچنین در هر دوره از جشنواره داوران تغییر می‌کنند و ممکن است در دوره‌های بعدی بنا بر سیاست جشنواره از حضور داوران دیگر استفاده کنیم.

این عکاس در ادامه بیان کرد: ما در نظر داشتیم ورک شاپ هایی را با حضور داوران برای علاقه‌مندان عکاسی برگزار کنیم ولی متأسفانه امکانات کافی برای این ورک شاپ ها فراهم نیست و تصمیم گرفتیم یک فضایی فراهم کنیم تا علاقه‌مندان از حضور داوران استفاده کنند به همین دلیل برنامه‌های زنده‌ای را از طریق اینستاگرام فراهم کردیم که علاقه‌مندان سوالات خود را در این لایوها مطرح کنند و داوران به سوالات پاسخ دهند و هر بار درباره  یک موضوع صحبت می‌شود.

وی در پایان گفت: اولین برنامه زنده در صفحه اینستاگرام جشنواره "عکس ۵" با موضوع "زمان در عکاسی و نقاشی" چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ساعت ۲۰:۳۰ با حضور شهرام کریمی و سیمین بایرامی برگزار می‌شود که من هم در این جلسه حضور خواهم داشت.

عوامل این پروژه عبارتند از مهدی شادی زاده مؤسس، دبیر و عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره "عکس ۵"، علیرضا شادی زاده عضو شورای سیاست‌گذاری، فیلیپ آیش هورن دبیر بخش بین‌الملل، مهسا سیاوشی مشاور هنری، سیاوش دمیریان مشاور هنری، پریسا آیش هورن مشاور هنری، احسان محلوجی مدیر اجرایی، سیمین بایرامی مجری طرح کل پروژه، فرهود نصیری عضو شورای سیاست‌گذاری و عکاس، بیتا مشعشعی فکور مدیر هنری و بازرگانی و عضو شورای سیاست‌گذاری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی.