به گزارش هنرآنلاین، غلامرضا منتظری نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عصر سه‌شنبه ۱۴ بهمن از نمایشگاه نگاره‌های چوبی هیما واقع در فرهنگسرای نیاوران بازدید کرد.

منتظری با ارزشمند دانستن برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها گفت: قبل از اثرها، اندیشه خالقان اثر من را جلب آثار کرد که با چه دقت و ظرافتی سوژه را انتخاب کرده‌اند.

نایت رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: هر کدام از این تابلو‌ها به‌تنهایی ایستگاه معرفت هستند که حرف‌های زیادی را در خود برای مخاطب به همراه دارند.

وی با بیان اینکه خالقان این آثار به زوایای مختلف مسائل اجتماعی توجه ویژه‌ای داشته‌اند، گفت: درنهایت سادگی اما در اوج زیبایی سعی کرده‌اند با توجه به ویژگی‌های طبیعت و خاصیت چوب از این نعمت خدادادی به نحو احسنت استفاده کنند.

غلامرضا منتظری بیان داشت: این نوع نمایشگاه مثل یک سفره فرهنگی هستند که می‌توانند به نیازهای معنوی و فکری بیننده پاسخ دهند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا ادامه داد: چنین نمایشگاه‌هایی باید در مراکز استان‌ها برگزار شوند و در کنار آن کارگاهی با هدف کارسازی و تربیت نیرو برای معرفی هنرمندان سراسر ایران برپا شود.

منتظری یادآور شد: این نمایشگاه‌ها از یک سو باعث دیده شدن این افراد می‌شود و از سوی دیگر برای استعدادیابی نوجوانان و جوانان مؤثر است. در پرتو این کارگاه‌ها با حضور اساتید صاحب فن خواهیم توانست آینده این هنر را تضمین کنیم.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: این وظیفه نظام است که بستر رشد و شکوفایی استعدادها را فراهم کند.

نمایشگاه نگاره‌های چوبی هیما تا ۱۷ بهمن‌ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران دایر است.