به گزارش هنرآنلاین، عباس مجیدی گفت: "زیر سایه ماسک‌ها" ایده‌ای بود که به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و وضعیت تحمیل شده ناشی از آن، شکل گرفت؛ وضعیتی که همگی به شکلی مشترک تجربه می‌کنیم؛ وضعیتی که در تمام ابعاد زندگی اجتماعی و شخصی یک یک ما تاثیراتی به جا گذاشته است. در شکل‌گیری آثار چیدمانی این نمایشگاه، سعی شده تاثیرات این وضعیت با مخاطب به اشتراک گذاشته شود.

او افزود: در این نمایشگاه؛ دو چیدمان با نام‌های "برزخ" و "ویروس" و چهار اثر تعاملی و مفهومی ارائه شده است. آثار این نمایشگاه در ابتدا به صورت طراحی و ایده‌پردازی شکل گرفت و بیشتر آثار از متریال‌های واقعی (خود ماسک) ساخته شده و در دو اثر از سایر متریال‌ها استفاده شده است.

این مجسمه‌ساز همچنین درباره مجموعه "مرگ قاصدک" گفت: بیش از 10 سال است که ایده قاصدک‌ها دغدغه ذهنی‌ام بوده و به خاطر حس سبکبالی و رهایی قاصدک، همواره برایم جذابیت داشته است و زمینه‌های ذهنی نوستالژیک و نماد پیام‌آوری قاصدک باعث خلق آثاری با این مضمون شده است؛ در بیشتر آثار مجموعه قاصدک، حس رهایی تبلور یافته؛ رهایی از یک موقعیت، رهایی از یک وضعیت، رهایی از بندهای خود ساخته و نهایتا با مرگ قاصدک به شکوفایی رسیده؛ مرگ به مثابه تولدی دوباره.

او افزود: بیشتر آثار این مجموعه از فلز استیل ساخته شده‌اند؛ به غیر از دو اثر که به دلایل مفهومی اثر و تعاملی آنها، از متریال‌های دیگری استفاده شده است. همان‌گونه که اشاره شد؛ مرگ قاصدک؛ با تعبیری دیگرگونه پدیدار شده؛ گویی آغازی است بر مسیری تازه.

در این نمایشگاه 17 اثر در ابعاد مختلف نمایش داده می‌شوند. البته دو اثر به صورت چیدمان است. با توجه به اینکه دو اثر در این نمایشگاه به صورت چیدمان ارائه شده اند، از وجوه تعاملیِ با مخاطب برخوردارند.

عباس مجیدی رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران و عضو شورای سیاست‌گذاری فرهنگی و هنری برج میلاد است. او تحصیلاتش را تا مقطع کارشناس مجسمه‌سازی  از دانشکده هنرهای زیبا و و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه آزاد تهران مرکز دنبال کرده است. مجیدی آثارش را تاکنون در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی متعددی به نمایش گذاشته و به عنوان هنرمند و عضو شورای سیاست‌گذاری در برگزاری رویدادهای مجسمه‌سازی ایران حضور پررنگی داشته است. تاکنون بیش از 20 مجسمه و المان شهری که توسط این هنرمند خلق شده است در تهران و سایر شهرهای ایران نصب شده است.

این نمایشگاه جمعه 28 آذرماه افتتاح می‌شود و تا 12 دی ماه ادامه خواهد داشت. در ایام نمایشگاه گالری همه روزه جز چهارشنبه‌ها از ساعت 10 الی 20 میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری طراحی هنر، در خیابان ولیعصر، نرسیده به زعفرانیه، پلاک ۲۸۸۰ واقع شده است.