سرویس تجسمی هنرآنلاین: آرتیسیما 2020 در دوران کرونا به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. آرتیسیما رویدادی پیشرو در هنرهای معاصر است که در ایتالیا برگزار می‌شود و از زمان تأسیس در سال 1994 با تمرکز زیاد بر تجربه و تحقیق، در بازارهای بین‌المللی حضور دارد.

 آرتیسیما برای سال 2020 نسخه آنپلاگد (از پریز برق جدا شد) نمایشگاه را پیشنهاد کرده، فرمول جدیدی که در زمان و مکان گسترش یافته و پروژه‌های دیجیتالی و نمایشگاه‌های فیزیکی را گردهم آورده است.

Artissima Unplugged 2020  دارای دو پروژه مجازی است. Artissima XYZ یک پلت فرم بین رسانه‌ای بی‌سابقه است و بخش دیگر به کاتالوگ آنلاین اختصاص دارد که ویژه حضور گالری‌ها، هنرمندان و آثار بخش اصلی، مطالب جدید، گفتگوها و... است. آرتیسیما آنپلاگد از 5 نوامبر تا 9 دسامبر 2020 به صورت آنلاین برگزار می‌شود و در این رویداد سه گالری ایرانی نیز مشارکت دارند.

گالری دستان با اثری از سام سمیعی، گالری اُ با آثاری از اشکان صانعی و گالری محسن با آثاری از مجتبی امینی، بهرنگ صمدزادگان، محمود بخشی، امیرحسین زنجانی، امیرحسین بیانی و مجید بیگلری شرکت‌کنندگان ایرانی این دوره رویداد آرتیسیما هستند.

آرتیسیما در شکل فیزیکی خود سه پروژه نمایشگاهی را در موزه‌های بنیاد موزه‌های تورین ارائه می‌دهد. این نمایشگاه‌ها با سرپرستی ایلاریا بوناکوسا در گفتگو با گالری‌ها شکل گرفته‌اند و میزبان آثار گالری‌های انتخاب شده برای این دوره از نمایشگاه هستند. افتتاح نمایشگاه‌ها، مطابق با پروتکل‌‌های بهداشتی جدید برای مقابله با کرونا، برای دسامبر سال 2020 (آذر ماه) برنامه‌ریزی شده است.