به گزارش هنرآنلاین، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام تسلیت برای پرویز اسکندرپور خرمی نوشته است: پرویز اسکندرپور خرمی هنرمند نگارگر و نقاش سال‌ها متمرکز درباره هنر ایرانی اسلامی فعالیت کرد و آثاری را به یادگار گذاشت و برای طراحی و نظارت هنری بخش‌های حرم‌های مطهر عتبات عالیات خدمت کرد.

سال‌ها تدریس هنر در دانشگاه و تالیف کتاب‌هایی در زمینه هنر ایرانی اسلامی نیز از خدمات زنده‌یاد اسکندرپور است که فراموش نخواهد شد.

حسینی در ادامه این پیام نوشته است: درگذشت پرویز اسکندرپور را به خانواده ارجمندش و هنرمندان و هنردوستان تسلیت می‌گویم و برای آن زنده‌یاد علو درجات را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

پرویز اسکندرپور که افتخار طراحی و نظارت فنی ضرایح، نیم ضریح ها، دربها، فرش‌ها و آثار هنری بکار رفته در حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) در کربلا و نجف و سامرا و دمشق از جمله ضرایح حضرت مسلم ابن عقیل (ع) در کوفه، حبیب ابن مظاهر و ابراهیم مجاب از یاران امام حسین (ع) در کربلا را داشته است، اول آبان‌ماه بر اثر بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت.

وی متولد ۱۳۳۸ در تهران بود که تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس نقاشی، از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس، به اتمام رساند و در ادامه نیز موفق به اخذ دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد تهران شد.

تدریس در مقاطع مختلف دانشکده‌های هنر دانشگاه‌های تهران، الزهرا، سوره، مشهد و ...؛ تألیف کتاب‌هایی از جمله گل‌های ختائی و اسلیمی و نشان‌ها؛ داوری رقابت‌ها و جشنواره‌های هنری؛ برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی بخشی از فعالیت‌های اسکندرپور در در عرصه علمی، هنری و فرهنگی کشور است

وی با شرکت در رقابت‌های هنری موفق به دریافت جوایز و الواح تقدیری متعددی از جمله برگزیده سومین دوسالانه نگارگری شده است.