به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه حسین طادی درباره این نمایشگاه گفت: ویلم فوختوفن حدود هفت سال است که کارهای من و سایر شاگردان فرهاد گاوزن را دنبال می‌کند. برای او شیوه کارگروهی ما و فعالیت‌های خانه و موزه طراحی بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل سال گذشته به ایران سفر کرد و از نزدیک درجریان فعالیت‌های ما قرار گرفت و به من و امیر محمدزاده پیشنهاد برپایی دو نمایشگاه انفرادی در Podiu Zuidhaege داد.

او افزود: در نمایشگاه "هنر بدون مرز" نمایشگاه انفرادی از آثار من و امیرمحمدزاده به صورت همزمان برپا می‌شود. این دو نمایشگاه جمعه ۱۱ مهرماه با حضور جمعی از چهره‌های معروف فرهنگی هلند افتتاح می‌شود و نمایشگاه تا دو ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن آثار این نمایشگاه در شهرهای آمستردام و نیویورک نیز نمایش داده خواهد شد.

به گفته طادی، این نمایشگاه توسط پتی واگمن، مدیر بنیاد گرونینگر کرکن افتتاح خواهد شد و پس از آن ویلم فوختوفن، آنا عبدالووا درباره طراحی‌های ما سخن خواهند گفت. پس از آن از طریق اسکایپ طادی، امیر محمدزاده، فرهاد گاوزن و نرگس اهرابی درباره طراحی معاصر ایران و آثار این مجموعه سخن خواهند گفت. همچین دو فیلم مستند درباره این دو هنرمند که توسط مصطفی فتاحی و ارشیا قاسمی ساخته شده‌اند، به نمایش در می‌آید.

طادی درباره مجموعه آثارش گفت: در این نمایشگاه بیش از ۲۰۰ طراحی در ابعاد متنوع به همراه مجموعه هفت طراحی بزرگ با عنوان"Hands" در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند.

به گفته این هنرمند؛ مجموعه "Hands" درطول دوران قرنطینه و شیوع ویروس کووید ۱۹ شکل گرفته است: دست‌ها برای من نماد همبستگی هستند. از این رو شروع به کشیدن دست‌ها در اندازه‌های بزرگ کردم و آن‌ها را برای ویلم فوختوفن فرستادم. ویلم پس از دیدن طراحی‌های من، ادوارد واسکوسکی (مجسمه‌ساز هلندی) را به من معرفی کرد. از آثار معروف او می‌توان به مجسمه بنای یادبود کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم که شش دست بزرگ هستند، اشاره کرد. ادوارد واسکوسکی به علت مرگ ناگهانی موفق به تمام کردن این یادمان هنری نشد. بنابراین تصمیم گرفتم هفت عدد دست بکشم و کاری که او شروع کرده بود را تمام کنم.

در ادامه امیر محمدزاده درباره آثارش گفت: از سال ۱۳۸۶ به شکل جدی طراحی می‌کنم و برخلاف برخی از هنرمندان که تنها یک موضوع را دست‌مایه کارشان می‌کنند، من به صورت موازی چندین مجموعه را با هم پیش می‌برم و در این نمایشگاه نیز بیش از 200 طراحی در ابعاد متنوع به همراه 11 طراحی در ابعاد بزرگ به نمایش در می‌آید.