به گزارش هنرآنلاین، نقاشی استاد رضا بدر السما برای شهدای منا با عنوان "شهدای فاجعه منا" به پیشنهاد سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری سازمان زیباسازی به زودی بر روی یکی از دیوارهای نزدیک سازمان حج و زیارت به شکل دیوارنگاره نقاشی می‌شود.

نقاشی دیواری مظلومیت شهدای منا که با تکنیک گواش و آبرنگ نقاشی شده بیانگر یکی از تلخ‌ترین اتفاق‌های تاریخ جهان اسلام است و گامی مهم در جهت نمایان ساختن بی‌کفایتی آل‌سعود و مظلومیت مسلمانان جهان با استفاده از ابزار هنر است.

اثر استاد رضا بدر السما که حدود 200 زائر در آن وجود دارد  برگرفته از نقوش و طرح‌های ایرانی است، در این اثر رنگ‌های گرم به‌وفور استفاده شده است که تداعی تشنگی زائران خانه خدا و خوف و رجای ناشی از این فاجعه است، از نگاهی دیگر رستگاری عروج شهدای منا به همراه رقصی سماع گونه به تصویر کشیده شده است.

در این اثر آیه 100 سوره "نساء" با موضوع اجر و پاداش شهادت در راه هجرت به خانه خدا در حاشیه تابلو کار شده‌ است؛ همچنین آیه 25 سوره حج در حاشیه خانه خدا نوشته شده است که بیانگر وجود عذابی دردناک برای کسانی است که در سرزمین خانه خدا دست به ستم علیه زائران و مسلمانان می‌زنند، این دو آیه دو سمت از فاجعه منا را به تصویر می‌کشد.

تابلوی شهدای منا در سال روز شهادت شهید دکتر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان و در مراسم آیین افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهید رکن‌آبادی در فرهنگسرای ملل با حضور حجت‌الاسلام امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری و حضور ویدیو کنفرانسی دکتر خامه یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان، سرکار خانم حاج علی گل، همسر مکرمه شهید رکن‌آبادی، علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری رونمایی شد.