به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه "استاد امیرخانی/ نستعلیق میراث ملی"، جمعه ۱۰ مرداد ساعت ۱۷ تا ۲۰ با حضور غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری در گالری طراحی هنر افتتاح می‌شود.

غلامحسین امیرخانی متولد ۱۳۱۸ در طالقان است. خانواده امیرخانی پس از گذراندن کلاس اول، به تهران منتقل می‌شوند. علاقه‌مندی به هنر و خوشنویسی او مشهود و بارز شده است تا اینکه در سال ۱۳۳۸ به صورت حرفه‌ای به سمت خوشنویسی گرایش پیدا می‌کند و با مرحوم سید حسین میرخانی و انجمن خوشنویسان ایران آشنا می‌شود. وی از شاگردی تا عضو هیات موسس، استاد تمام و مدیریت انجمن خوشنویسان ایران پیش می‌رود و تاکنون هزاران خوشنویس را توسط خود و شاگردانش تربیت کرده است. وی همزمان با تدریس و برگزاری نمایشگاه‌های متعدد داخلی و خارجی، تالیف کتاب‌های آموزش خط و خوشنویسی کتب بسیاری از نویسندگان و شاعران نامی را نیز در کارنامه دارد. امیرخانی علاوه بر نشان درجه یک فرهنگ و هنر ایران، نشان شوالیه ادب و هنر فرانسه و عنوان چهره ماندگار، اخیرا از طرف وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی به عنوان گنجینه زنده بشری در خط نستعلیق در فهرست ملی "نادره کاران،حاملان میراث فرهنگی ناملموس" دست یافته است که این رویداد ملی، علت و بهانه‌ای برای برگزاری نمایشگاه حاضر شده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۲۰ مرداد از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به نشانی ولی‌عصر نرسیده به زعفرانیه پلاک ۲۸۸۰، گالری طراحی هنر مراجعه کنند. این گالری روزهای چهارشنبه تعطیل است.