به گزارش هنرآنلاین، همزمان با دهه کرامت و در آستانه میلاد فرخنده امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، داوری آثار رسیده به سومین جشنواره عکس "هشت" داوری شدند.

در این دوره ۴۹۱۰ عکس از ۶۲۸ هنرمند عکاس توسط محمود مروتی، مسعود زنده روح کرمانی و کیارنگ علایی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند که سرانجام ۸۵ عکس به نمایشگاه راه یافت. جالب توجه اینکه داوری آثار این دوره از جشنواره به صورت مجازی برگزار شد.

اسامی برگزیدگان در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود. دبیرخانه جشنواره درصدد برگزاری رویدادی متفاوت برای آیین اختتامیه است که با پروتکل‌های بهداشتی سازگار باشد.

در این دوره از جشنواره که دارای ۳ بخش "جلوه‌های نشاط و شادی در تمام زوایای زندگی ایرانی اسلامی"، "جلوه‌های شادی در حرم مطهر رضوی و سایر بقاع متبرکه" و "همدلی اجتماعی" است، استان‌‌های خراسان رضوی، تهران، اصفهان و فارس به ترتیب بیشترین شرکت‌کننده را در جشنواره داشتند.

سومین جشنواره عکس هشت از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که توسط "نقش رویای بهشت" و با همراهی آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود و دبیری آن بر عهده وجیه‌اله شیرمحمدی است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://royayebehesht.ir مراجعه کنند.