به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه "نگاهی به هنر شرق آسیا" به صورت مجازی با نمایش آثاری از هنرمندان چین، هند، ژاپن، نپال و تبت از 20 خرداد تا 8 مرداد 1399 در صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به اجرا درمی‌آید.

این نمایشگاه با رویکردی پژوهشی، نمونه‌های درخشانی از آثار هنرمندان تأثیرگذار در شکل‌گیری بخشی از هنر سده‌های نوزدهم و بیستم (میلادی) را ارائه می‌دهد که بیشتر آثار در قالب: چاپ دستی(حکاکی روی چوب-اوکیوئه-ژاپنی)، نقاشی به‌ویژه مکتب نقاشی‌های نائیو مادوبانی هند، آثار حجمی فلزی و سفالی، طراحی و خوشنویسی چینی، نقوش پارچه و صنایع‌دستی است که برخی از این آثار برای اولین بار به نمایش درمی‌آید.

هدف از برگزاری این نمایشگاه مجازی بسترسازی برای آشنایی و آگاهی مردم نسبت به هنرهای آیینی دیگر فرهنگ‌ها و مبادلات و تعمیق مشترکات فرهنگی هنری بین ایران و کشورهای شرق آسیا است. این نمایشگاه می‌تواند به گسترش و شناخت بیشتر هنر و تمدن درخشان چند هزارساله شرق آسیا و ارتباط نزدیک آن با فرهنگ و هنر باشکوه ایرانی کمک کند.

نمایشگاه مزبور گزیده‌ای است از مجموعه‌ای کم‌نظیر و متعلق به دو مجموعه‌دار پژوهشگر، جهانگیر کازرونی و فریال سلحشور است که طی چندین دهه از نقاط مختلف دنیا گردآوری شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این آثار (هر روز یک اثر) به صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به آدرس @iaram_art مراجعه نمایند.