به گزارش هنرآنلاین، سید محمد طباطبایی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، برای دیدار با استاد کیخسرو خروش به منزل ایشان رفت. در این دیدار همسر و خانواده این هنرمند نیز حضور داشتند و پیرامون مسائل هنری گفت‌وگو شد.

پساز گفت‌وگوهای ابتدایی، طباطبایی با اشاره به نقش هنرمندان پیشکسوت در ثبت تاریخ هنر گفت: "هنرمندان پیشکسوت تاریخ زنده هنر معاصر ما هستند و ما باید این تاریخ را ثبت کنیم. در این مسیر برنامه‌ریزی مشخصی داریم که خاطرات هنرمندان پیشکسوت را در قالب‌های گوناگون منتشر کنیم."

وی در ادامه با اشاره به طرح ساعت سعد؛ دیدار با پیشکسوتان هنر اضافه کرد: "در حال حاضر که به خاطر شیوع بیماری کرونا انجام برنامه‌های گروهی برای هنرمندان پیشکسوت میسر نیست، برنامه‌های دیگری جایگزین آن کرده‌ایم که دیدار با پیشکسوتان هنر از آن جمله است."

در این دیدار کیخسرو خروش هم ضمن تشکر از توجه به هنرمندان پیشکسوت و دیدار با آن‌ها همراهی خود را با برنامه‌ها و فعالیت‌های موسسه اعلام کرد.

پیش از این مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در قالب طرح "ساعت سعد" با پیشکسوتان هنر از جمله جواد علیزاده، محمدعلی ساربان و کامبیز درمبخش دیدار کرده بود.