به گزارش هنرآنلاین، مهدی شادی‌زاده کارگردان و عکاس گفت: قرار بود مجسمه عباس کیارستمی اسفندماه سال گذشته در زیر تک‌درخت معروف در شهرستان آرو نصب شود که به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا این کار به تعویق افتاد در نتیجه تصمیم گرفتیم این مجسمه را تبدیل به یک عنصر فرهنگی در قالب یک جشنواره کنیم.

شادی‌زاده در ادامه بیان کرد: با اینکه کرونا کار را به زمان دیگری موکول کرده است ولی تصمیم گرفتیم جشنواره «عکس ۵» را هر سال هم‌زمان با تولد عباس کیارستمی برگزار کنیم که علاقه‌مندان و هنرمندان می‌توانند آثار خود را ارسال کنند. همچنین هیئت سیاست‌گذاری به این نتیجه رسیدند که اول جشنواره برگزار شود و یکم تیرماه هم‌زمان با تولد عباس کیارستمی برندگان اعلام  شوند و بعد از اتمام جشنواره مجسمه این کارگردان بزرگ در زیر تک‌درخت نصب شود.

این کارگردان افزود: این جشنواره امسال درباره عکس‌های دوران قرنطینه است و شامل ویدئو آرت و عکس می‌شود که رده سنی خاصی برای این جشنواره در نظر نگرفتیم.

دبیر جشنواره "عکس ۵" در ادامه تاکید کرد: همچنین با همکاری موزه سینما نمونه‌ای از مجسمه‌ای که قرار است در زیر تک‌درخت نصب شود و عنوان آن "دست طلای عباس کیارستمی" است، روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری در موزه سینما رونمایی و به این موزه اهدا شد زیرا مسئولین و روابط عمومی موزه سینما به ما در این راه خیلی کمک کردند.

او خاطرنشان کرد: این جشنواره هر سال با رویکردهای مختلف برگزار می‌شود که امسال درباره تأثیر دوران قرنطینه بر انسان معاصر است. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی5photo Award@gmail.com ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت Www.5photo Award.ir، یا اینستاگرام #5photo Award_Quarantine  مراجعه کنند. همچنین اطلاعات دقیق‌تر درباره این جشنواره به زودی انعکاس می‌یابد.

عوامل این پروژه عبارت‌اند از: مهدی و علیرضا شادی زاده دبیر جشنواره، احمد عرب بیگی مجسمه‌ساز، شرکت جین وست مدیر هنری، بیتا فکور مشاور جشنواره، ابراهیم عرب بیگی مشاور طرح، سیامک باحجب مدیر اجرایی، غزاله سعادتی مشاور رسانه جشنواره، موسسه پیشرو پارسیان امرداد مجری طرح.