به گزارش هنرآنلاین، آرتیبیشن در آبان و اسفند 98 با برگزاریِ دو مزایده آنلاین و جمع‌آوری آثاری از هنرمندان پیشکسوت و جوان، اقدام به فروش فوری 25 اثر از مجموعه‌داران در یک مزایده خصوصی در کانال تلگرام Artibition_auction کرد. اکنون سومین دوره مزایده در اردیبهشت‌ماه سال 99 با آثار متنوعی از پیشکسوتان هنر و جوانان مستعد این عرصه تکرار خواهد شد و از همه مجموعه‌داران دعوت می‌شود تا در صورت تمایل آثار هنرمندان پیشکسوت خود را برای سومین دوره از مزایده آنلاین آرتیبیشن معرفی کنند.

مهلت ارسال آثار تا روز 31 فروردین ماه خواهد بود و آثار منتخب تنها از هنرمندان پیشکسوت و هنرمندانی که دارای بازار خاص هستند گزینش خواهد شد. مزایده روز 4 اردیبهشت برگزار می‌شود.

در دور‌ه‌های پیشین این مزایده آنلاین در بخش اول پنج اثر و در دوره دوم آن 20 اثر گزینش شده بود که خود در سه بخش و هر اثر به مبلغ حداقل یک سوم ارزش واقعی خود در مزایده حضور یافتند تا آماده جذب پیشنهاد قیمت‌های بالاتر شوند. با آغاز هر بخش از این مزایده‌ها خریداران به مدت 48 ساعت فرصت پیشنهاد خرید در بازه‌های بالاتر داشتند و آثارِ مجموعه‌داران پس از 48 ساعت به فروش رسیدند.

در این مزایده‌ها در مجموع با فروش 92 درصد، 23 اثر از کل آثار به فروش رسید و گرانترین آثار در دومین مزایده اثر پرویز تناولی با تعداد 5 بید و رشد 13 درصدی 220 میلیون تومان، و در اولین مزایده که به‌صورت آرمایشی برگزار شده بود، به اثر صادق تبریزی تعلق گرفت که با 12 بید و نرخ رشد 105 درصد 10میلیون و 250 هزار تومان به فروش رسید.

علاقه‌مندان برای فروش آثار خود در مزایده می‌توانند با شرایط ذیل آثار خود را به تلگرام و یا واتس‌اپ شماره 09122121030 ارسال کنند: اثر ارسالی بایستی از هنرمندان پیشکسوت و به‌نامی که سابقه حضور در حراجی‌های معتبر را دارند باشد و همچنین قیمت اولیه اثر در شروع مزایده بایستی حداقل یک سوم قیمت واقعی آن باشد.

اطلاعات آثار دوره سوم و جزئیات آن به‌صورت مشروح در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای شرکت در مزایده نیز اگر قبلا خریدار آرتیبیشن بوده‌اید و یا توسط یکی از افراد معتمد آرتیبیشن (مجموعه‌داران آن، هنرمندانش و یا دیگر خریداران آرتیبیشن معرفی شده باشید) بدون پرداخت وجه اولیه جهت خرید اثر می‌توانید در مزایده آرتیبیشن ثبت‌نام کنید. جزئیات شرکت در مزایده مانند دوره‌های پیشین خواهد بود که متعاقبا نیز اعلام خواهد شد.