به گزارش هنرآنلاین، آثار این نمایشگاه در تیرماه ۱۳۵۷ با تلاش کیوان مهجور، محمدابراهیم جعفری، یعقوب امدادیان و دیگر همکاران آنها، نمایشگاهی از ۲۱ هنرمند برگزار شد که در آن چهره‌ ۸۰ نفر از پیشروان موسیقی، نمایش، هنرهای تجسمی، سینما، داستان‌نویسی، شعر و پژوهش در فرهنگسرای نیاوران به نمایش درآمده است.

پرتره‌های این نمایشگاه آثار هنرمندانی چون رسام ارژنگی، علی‌اکبر صنعتی، ویکتور دارش، هوشنگ سیحون، حسین کاظمی، غلامحسین نامی، نیکزاد نجومی، هانیبال الخاص، بهروز گلزاری، آیدین آغداشلو، فرامرز پیلارام، صادق تبریزی، محمدحسین شیددل، محمدابراهیم جعفری، علی‌اصغر داوودی، پروانه اعتمادی، محمود اولیاء، احمد صنعتی، هایده زرین‌بال، مینو قاسمیه و نسرین افشار هستند.

انتشار مجدد آثار کاتالوگ آن نمایشگاه در فضای مجازی به عنوان مرور بخشی از تاریخ هنر معاصر ایران و نمونه آثاری از هنرمندانی است که شاید این نوع آثار آنها را در چند دهه‌ اخیر کمتر دیده باشیم. بدیهی است بازنشر این آثار به عنوان یک بازنگری تاریخ هنری و معرفی بخشی از مستندات و منابع پژوهش در هنر معاصر صورت می‌گیرد. این کار بدون پرداختن به کیفیت و نقد آثار و همچنین گرایش و جایگاه اشخاص و سوژه‌های کارشده توسط هنرمندان  صورت می گیرد.

این نمایشگاه مجازی زیرنظر هادی مظفری با گردآوری و تدوین اردشیر میرمنگره به مدت 10 روز در فضای مجازی منتشر می‌شود.