به گزارش هنرآنلاین، دبیرخانه این مسابقه به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا و با توجه به توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص لغو رویدادهای همگانی، نسبت به تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه عکس کار و  تمدید مهلت ارسال اقدام کرد.

بر اساس مصوبات و توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزاری تمام گردهمایی‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها و به عبارتی تمامی اجتماعات غیرضروری به جهت جلوگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا لغو و به زمان دیگری موکول می‌گردند.

در همین راستا و باهدف حفظ سلامتی هم‌میهنان عزیز نخستین مسابقه بین‌المللی عکس کار ایران که پیش‌تر قرار بود در تاریخ 1-4 اردیبهشت 99 برگزار شود به تاریخ 27 -30 خرداد 99 موکول گردید.

مرکز کار ایران، امیدوار است تا پذیرش مسئولیت‌های فردی و جمعی تمامی شهروندان در قبال رعایت اصول بهداشتی، پذیرش محدودیت‌ها در تعاملات اجتماعی و پرهیز از حضور در اجتماعات غیرضروری زنجیره‌ انتقال این بیماری نو پدید را بشکند و آن را شکست دهد. بر همین اساس مرکز کار ایران، نهاد برگزارکننده‌ نخستین مسابقه بین‌المللی  عکس کار و سومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران وظیفه‌ مسئولانه‌ خود می‌داند تا با تغییر تاریخ این رویداد گام کوچکی در راستای مبارزه با این اپیدمی ناگوار بردارد.

پیش‌ازاین مهلت ارسال قانونی آثار در فراخوان، 15 فروردین‌ماه اعلام شده بود که بنابراین تصمیم، دبیرخانه مسابقه آن را تا اول خردادماه تمدید کرد. بر پایه تقویم جدید این رویداد؛ آخرین‌مهلت ارسال آثار، اول خردادماه و نمایشگاه عکس این رویداد، 27 الی 30 خردادماه  1399 در نمایشگاه بین‌المللی تهران اعلام شده است.

یادآور می‌شود؛ نخستین مسابقه بین‌المللی عکس کار ایران به همت مرکز کار ایران برگزار می‌شود و سعید سمیعی و محمد حمزه‌ای سمت رئیس و دبیری این مسابقه و افشین شاهرودی، مسعود زنده روح کرمانی و حسن غفاری داوری این مسابقه را بر عهده دارند.

هنرمندان برای اطلاع دقیق از قوانین شرکت، ثبت‌نام و ارسال عکس می‌توانند به پایگاه اینترنتی مسابقه به نشانی www.jobcenter.ir/festival مراجعه نمایند.