به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان این مطلب، گفت: پس از انتشار فراخوان "پنجمین سالانه هنرهای شهری تهران – بهارستان 99" در 12 آذرماه سال جاری از سوی این سازمان، هنرمندان در دو بخش حرفه‌ای و دانشجویی فراخوان تخم‌مرغ‌های نوروزی شرکت کردند و در مجموع آثار منتخب پس از داوری و بررسی با رویکرد "توسعه رنگ و ایده‌پردازی و خلق تجربه‌های جدید رنگی در منظر شهری" انتخاب و معرفی شدند.

وی افزود: طرح‌ها با توجه به ویژگی‌های نوآورانه و خلاق و نیز شاخصه‌های خلق تجربه‌های نو، مورد بررسی هیات داوران بهارستان 99 قرار گرفت و برگزیدگان بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی در هر دو بخش معرفی شدند.

طالبی با بیان اینکه طرح‌های دانشجویان هنرمند نیز مورد ارزیابی هیات داوران قرار گرفته است، افزود: 20 طرح از طرح‌های منتخب در محور ولیعصر (عج) و بیش از 300 طرح نیز در مناطق 22 گانه شهر تهران توسط دانشجویان اجرا خواهد شد.

 معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه در هر منطقه حداکثر تعداد 15 طرح منتخب توسط هنرمندان دانشجو روی تخم‌مرغ‌های نوروزی به اجرا در خواهند آمد، ادامه داد: در مجموع بیش از 300 تخم مرغ نوروزی در بخش دانشجویی در ایام نوروز در منظر شهروندان فهیم تهرانی قرار می‌گیرد.

وی همچنین گفت: جانمایی این آثار زیر نظر ادارات زیباسازی شهر تهران در نقاط پر تردد شهر انجام خواهد شد.

طالبی با تاکید بر اینکه طرح‌ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار است، ادامه داد: طرح‌های ارسالی از سوی دانشجویان هنرمند مورد توجه دبیرخانه بهارستان 99 قرار گرفته‌اند و زمان اجرای طرح‌های مزبور تا هفته آخر اسفندماه سال جاری در جانمایی‌های مورد نظر خواهد بود.

گفتنی است "پنجمین سالانه هنرهای شهری تهران- بهارستان99" در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری در استقبال از نوروز 99 در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.