سرویس تجسمی هنرآنلاین: درحالی‌که تعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان هر روز در حال افزایش است، از ابتدای سال جدید میلادی موجی از وحشت در سراسر جهان، از جمله دنیای هنر ایجاد شده است.

کشورهای مبتلا در حال انجام اقدامات لازم برای مهار این بیماری همه‌گیر هستند، بنابراین جهان فرهنگ و هنر در کشورهای مختلف با عواقب اقتصادی مرتبط با ویروس روبرو است، زیرا برگزاری بسیاری از رویدادهای هنری لغو شده یا به تأخیر افتاده است.

به گزارش سایت artrights در چین علاوه بر لغو Art Basel Hong Kong 2020، اقدامات احتیاطی علیه کرونا توسط خانه‌های حراج ، مؤسسات هنری و هنرمندان انجام شده است.

 Art Central یکی از مهم‌ترین رویدادهای هنر معاصر در جهان، نسخه 2020 خود را لغو کرده است. کریستیز، بونامز و ساتبیز تصمیم گرفتند حراج‌های برنامه‌ریزی شده در ماه مارس برای هفته هنر آسیا در نیویورک را تا ژوئن به تعویق بیندازند. علاوه بر این، کریستی هنگ‌کنگ حراج قرن بیستم و نمایشگاه هنر معاصر خود را به ماه می منتقل کرده است.

علاوه بر ترس در سرتاسر جهان، کرونا ویروس در حال کند کردن اقتصادهای جهانی است. چین پس از ایالات‌متحده و انگلیس، سومین بازار مهم هنر است، اما در سه ماهه اول سال 2020 با 4.5 درصد کاهش رشد اقتصادی روبرو شده است. علاوه بر این 13 نفر از 200 کلکسیونر مهم جهان چینی هستند و بیش از 200 میلیون نفر از کسانی که با بازدیدهای خود از گردشگری فرهنگی غربی حمایت می‌کنند، آسیایی هستند.

سیستم بین‌المللی هنر که از نزدیک با بخش اقتصادی در ارتباط است نمی‌تواند از این بیماری همه‌گیر مصون بماند و پیامدهای آن به زودی مشاهده خواهد شد.