به گزارش هنرآنلاین، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی از برگزاری مسابقه بین‌المللی کاریکاتور "ما کرونا را شکست می‌دهیم" خبر داد. این مسابقه به همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نهادهای دیگری مانند؛ مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری ، بنیاد فرهنگی روایت فتح، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار می‌شود.

مظفری گفت: اداره کل هنرهای تجسمی بنا به مسئولیت‌ها و وظیفه‌ای که در حوزه هنرهای تجسمی به عهده دارد، در برنامه‌هایی که جنبه ملی و بین‌المللی دارد حضور می‌یابد. ما معتقدیم که هنرمندان هنرهای تجسمی می‌توانند در بحران‌های اجتماعی، مؤثر باشند و حضور آنها در فضاهای هنری و رسانه‌ای موجب تقویت روحیه از یکسو و همچنین انجام مسئولیت اجتماعی هنرمندان در قبال جامعه است.

وی افزود: از آنجا که مسئله کرونا، موضوعی جهانی است استقبال خوبی از این مسابقه در همین مدت کوتاه شده است، امیدواریم که این حرکت منجر به شروع حرکت‌های مؤثر دیگر در زمینه ارتباط هنرهای تجسمی با جامعه باشد.

مظفری گفت: این مسابقه از آن دست جشنواره‌هایی نیست که در اختیار یک یا دو نهاد فرهنگی باشد، برگزارکنندگان این مسابقه بین‌المللی از حضور هر نهاد و سازمانی که احساس کند می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد استقبال می‌کنند.

گفتنی است که مدت ارسال آثار به این مسابقه بین‌المللی تا 11 فروردین سال 1399 اعلام شده است. علاقه‌مندان می‌توانند به نشانی دانشگاه علوم پزشکی؛ شیراز بلوار زند، ساختمان مرکزی علوم پزشکی شیراز، مدیریت فرهنگی و یا با نشانی پست الکترونیک   coronacontest@gmail.comآثار خود را ارسال کنند و برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۷۱۳۲۱۲۲۶۵۳ و ۰۷۱۳۲۱۲۲۶۴۹ و موبایل :۰۹۱۷۳۰۵۲۶۷۱ تماس بگیرند.