به گزارش هنرآنلاین، جشنواره بین‌المللی عکس ردیسایم فرانسه که در چهار بخش برگزار می‌شود، به عکاسان ایرانی جوایزی را اهدا کرد. در این رویداد، عکس "روز تولد" از مهرزاد مقصودیان مدال طلای PSA، عکس "اسپلش" از این عکاس روبان فیاپ و عکس "افغانستان" از مهدی زابل عباسی روبان فیاپ را کسب کرد.

در این جشنواره که زیر نظر فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار شد، آثاری از عکاسان عضو کلوپ فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) در بخش‌های مختلف جشنواره شامل مهدی زابل عباسی، امیرحسین هنرور، مهرزاد مقصودیان، سید احسان مرتضوی و امیدرضا پور نبی پذیرفته شدند.

فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) که به عنوان تنها مؤسسه بین‌المللی در زمینه عکاسی از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده است، در سال ۱۹۴۶ پایه‌گذاری شد و از آن سال تاکنون واسطه‌ای برای برقراری ارتباط بین مؤسسات ملی عکاسی در کشورهای مختلف جهان بوده است. این فدراسیون به عنوان عضو اجرایی با مؤسسات ملی عکاسی در سراسر جهان همکاری نزدیک دارد که تعداد آنها به بیش از ۹۰ مؤسسه ملی در ۵ قاره می‌رسد. فیاپ در هر کشور تنها یک دفتر دارد که در حال حاضر نماینده رسمی فیاپ در ایران "کلوپ عکس فوکوس" است.