به گزارش هنرآنلاین به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بخش چارخونه با نمایش 115 اثر از 12 هنرمند از استان‌ها یکی از بخش‌های چهارگانه جشنواره هنرهای تجسمی فجر این دوره است که این روزها در موسسه صبا و در کنار بخش‌های دیگر جشنواره برپاست.

این بخش که با عنوان کلی "گفتگوی هنر عکاسی استان‌ها" برپاست، آثار عکاسی در شاخه‌های مستند، استیجد، فاین آرت و اینستالیشن و از هنرمندان شهرهای مشهد، زاهدان، زنجان، یاسوج، شهرکرد، بیرجند، گرگان را به نمایش گذاشته است.

مضامین این عکس‌ها شامل: بازسازى وقایع تاریخ، آیین‌های محلی، میراث فرهنگی، ویژگی‌های اقلیمى، جغرافیا و محیط زیست است.

عموم هنرمندانی که در این بخش عکس ارائه کرده‌اند جوانان خلاقی هستند که کمتر نمایشگاه انفرادی داشته‌اند.

در این بخش آثار متنوعی از تک عکس و مجموعه عکس دیده می‌شود، از یک کار سه متری که به بازسازی واقعه‌ای تاریخی با حضور بازیگران تئاتر و به‌صورت استیجد ارائه شده است تا کارهای محیطی ایستالیشن و عکس‌هایی از عکاسخانه‌های قدیم مشهد که با پرده‌های نقاشی شده از حرم از آدم‌ها عکاسی شده و آن‌ها افرادی بوده‌اند که برای دریافت عکس‌های خود به هر دلیلی مراجعه نکرده‌اند.

هنرمندان حاضر در این بخش عبارتند از: مهلا عربی خان (مشهد)، علی سعیدی (مشهد)، حامد اسدی (مشهد)، محسن کابلی (گرگان)، احسان آقایی (یاسوج)، صادق سوری (زاهدان)، مهدیا مصباحی (مشهد)، محمود بازدار (مشهد)، ساعد فتاحی (مشهد)، محمد نظری (زنجان)، مریم آل مؤمن دهکردی (شهرکرد)، رضا خالدی (بیرجند).

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از 29 بهمن کار خود را آغاز کرد و تا 5 اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می‌شود و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شرکت در نشست‌های پژوهشی آزاد است.