به گزارش هنرآنلاین، اسماعیل شیشه‌گران هنرمند نقاش و طراح بر اثر سکته قلبی درگذشت. این هنرمند روز 22 بهمن‌ماه دارفانی را وداع گفته است.

او متولد ۱۳۳۴ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته گرافیک در مقطع کارشناسی از دانشگاه هنر بود. وی  برپایی چندین نمایشگاه انفرادی نقاشی، گرافیک و طراحی با مضامین اجتماعی و سیاسی... را در کارنامه هنری خود داشت. 

رویا مشعوف مدیر گالری افرند درباره خبر درگذشت  این هنرمند به ایسنا گفت: زنده‌یاد اسماعیل شیشه‌گران حدود سه روز پیش بر اثر سکته قلبی درگذشت اما خبر درگذشت او هنوز منتشر نشده بود. 

او همچنین با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر زنده‌یادشیشه‌گران هنوز برگزار نشده است، یادآور شد که به درخواست خانواده این هنرمند فقید قرار است این مراسم به صورت خصوصی برگزار شود اما مراسم ترحیم مرحوم شیشه‌گران روز سه‌شنبه (۲۹ بهمن ماه) در مسجد شهرک غرب برگزار می‌شود.  

در کارنامه حرفه‌ای شیشه‌گران برپایی چندین نمایشگاه انفرادی نقاشی، گرافیک و طراحی همچون "صلح"، "پایان قرن"، "سیگار"، "سکوت"، "جام‌جهانی فوتبال"، "خاکستر"، "دوچرخه" و شرکت در بیش از ۴۰ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از ایران دیده می‌شود. 

انتهای پیام