به گزارش هنرآنلاین، سید عباس دعایی مدیر جایزه آینه‌دار دوران با اعلام خبر فوق گفت: "نخستین دوره این جایزه با موضوع تصویرسازی آثار استاد باستانی پاریزی با عنوان "از پاریز تا پاریس" روز چهارم دی برگزیدگان معرفی می‌شوند.

این جایزه که توسط موسسه آینه‌داران دوران با حمایت دانشکده ادبیات و علوم انسانی و مجتمع مس سرچشمه از سال گذشته اعلام و آغاز شده بود پس از استقبال تصویرگران سراسر کشور اولین برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

دعایی گفت: "با همکاری موزه هنرهای معاصر تهران برخی از برگزیدگان جایزه آینه‌دار دوران فرصت کار پژوهشی هنری در سیته پاریس را دریافت می‌کنند و آثار برگزیده نیز  در کتاب آینه‌دار دوران از انتشارات کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به زیور طبع آراسته می‌شود ضمن آنکه با همراهی مجتمع مس سرچشمه امکان سفر گردشگری کرمان نیز برای تعدادی از هنرمندان عزیز فراهم شده است. و هدایای مرکز ارتباطات شهرداری تهران و وزارت علوم و مراکز علاقه‌مند به همراهی این جایزه نیز در این روز با لوح یادبودی به برگزیدگان  تقدیم می‌شود همچنین یادبود استاد باستانی به همت سازمان زیباسازی شهر تهران تهیه شده و در این مراسم رونمایی خواهد شد.

او افزود: "چهارم دی نمایشگاه آثار برگزیده نیز به نمایش در خواهند آمد و بازسازی سالن استاد باستانی پاریزی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز با حمایت شهرداری تهران اعلام می‌شود."

دعایی خبر داد: "جایزه آینه‌دار دوران با هدف گرامی‌داشت بزرگان ایران با موضوع برگزاری دوره‌ای تصویرگری از آثار نخبگان ادب و احیای سنت تصویرسازی کتاب بزرگ سال شکل‌گرفته است و به همین منظور صاحب موسسه و دبیرخانه‌ خواهد شد."

آیین معرفی برگزیدگان نخستین جایزه آینه‌دار دوران ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه چهارشنبه چهارم دی ۱۳۹۸ در دانشکده ادبیات و علوم انسانی به نشانی خیابان انقلاب، دانشگاه تهران آغاز  خواهد شد.