به گزارش هنرآنلاین، مراسم قدردانی و تجلیل از هنرمندان و تیم اجرایی پاویون ایران در پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

این مراسم با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی و کمیسیونر ایران در ونیز، حسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی، احمد مرآت نیا مشاور عالی مدیرعامل بانک آینده، سام فرخی مدیر اداره بازار افزایی بانک آینده، تعدادی از اعضای شورای انتخاب از جمله امیر سقراطی و محسن سلیمانی و عوامل اجرایی پاویون ایران و همچنین رضا لواسانی هنرمند حاضر در ونیز برگزار شد.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری گفت: هنر، زبان بی‌نیاز از ترجمه است و با هنر توانسته‌ایم با جهان ارتباط برقرار کنیم. جمع‌بندی حضور ایران در بینال پنجاه و هشتم ونیز بسیار درخشان بود.

هدف ما این بود در روزهایی که رسانه‌های جهان می‌خواهند چهره‌ای جنگ‌طلب از ایران نشان دهند، ما با هنرمان پیام صلح به دنیا داریم.

معاون امور هنری گفت: هنرمندان، هر جا که وارد شدند جذابیت‌هایی را نمایش دادند که توانستیم عناصر الهام بخشی را به دنیا معرفی کنیم. این دوره از بینال ونیز، دستمایه کار بهتر برای دو سال آینده است و از شما می‌خواهیم از همین الان برای دوره پنجاه و نهم ونیز برنامه‌ریزی کنید.

حسینی در ادامه گفت: از بانک آینده سپاسگزاریم که در این سالها با ذوق سلیمی که در هنر داشته است نام بردار شده است. آنها می‌دانند که هزینه کرد در هنر، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.

هادی مظفری کمیسیونر ایران در پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز گفت: حضور ایران در این دوره از بینال ونیز کار بسیار دشواری بود، تا یک هفته پیش از افتتاح نمی‌دانستیم به ونیز می‌رویم یا نه. فضای دائمی نداشتیم، باید جایی را اجاره می‌کردیم. در وضعیت تحریم بودیم اما با تلاش همه همکاران توانستیم باوجود تحریم‌ها و تنگناها ، در فرایندی پیچیده هنرمندان را انتخاب کنیم و با همراهی بی‌دریغ موسسه توسعه هنرهای معاصر به پنجاه و هشتمین بینال ونیز برسیم.

مظفری افزود: در این دوره به نسبت ادوار قبلی تعداد بازدیدکنندگان رشد چشمگیری داشت. سال گذشته به‌طور کل 4 هزار نفر از پاویون ایران دیدار کردند. اما در این 6 ماه بیش از 30 هزار نفر از پاویون ایران و آثار هنرمندان ما دیدن کردند.

در ادامه این برنامه احمد مرآت نیا مشاور عالی مدیرعامل بانک آینده گفت: ما خیلی خوشحالیم که توانسته‌ایم با مجموعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کنیم. در شرایطی که گویی جهان بسیج شده تصویری دیگرگونه از ایران نمایش دهند. شما دوستان دست‌به‌دست دادید تا نام ایران آن‌چنان که شایسته است به جهانیان  عرضه شود. خداوند را شاکریم که در این افتخار سهیم بوده‌ایم.

در این برنامه از رضا لواسانی، هیئت انتخاب و عوامل اجرایی پاویون ایران در ونیز قدردانی شد.