به گزارش هنرآنلاین، محسن سلیمانی دبیر رویداد "سرو نقره‌ای" با اعلام این خبر گفت: با پایان مهلت فراخوان ارسال آثار به "سرو نقره‌ای"، بالغ بر 1300 اثر از 300 نفر از اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک به دبیرخانه رسیده است. خوشبختانه این میزان مشارکت نسبت به دوره پنجم، بسیار قابل توجه است، همچنان که با رشد خوبی در تعداد آثار و همچنین تعداد شرکت‌کننده‌ها در دوسالانه مواجه بودیم.

وی افزود: در فراخوان ذکر شده بود که از هر شرکت کننده که بعد از داوری حائز صلاحیت حضور در نمایشگاه شود، حداکثر سه اثر به دلیل محدودیت در فضای نمایشگاهی در خانه هنرمندان ایران، به نمایش می‌گذاریم.

سلیمانی تأکید کرد: با توجه به فضایی که در خانه هنرمندان ایران برای نمایشگاه آثار دوسالانه در اختیار داریم، آثار رسیده توسط اعضای شورای سیاست‌گذاری ششمین دوسالانه طراحی گرافیک "سرو نقره‌ای" متشکل از مهرداد احمدی شیخانی، فاطمه کرکه آبادی، مهردخت دارابی، مازیـار زنـد، آرش تنهایی، مسعـود سپهر و کارنگ طیاری، مورد بازنگری اولیه قرار گرفت و پس از آن آثار به نمایش گذاشته می‌شوند و در خلال برپایی نمایشگاه داوری آثار توسط هیات داوران بخش‌های مختلف انجام خواهد شد.

وی با اشاره به دو بخش رقابتی و مدعو ششمین دوسالانه "سرو نقره‌ای" بیان کرد: بخش مدعو "سرو نقره‌ای"، اختصاص به آثار هنرمندان پیشکسوت و فعال گرافیک دارد که به عنوان مدعو در این رویداد حضور داشته باشند. در حال حاضر، آثار 44 هنرمند به عنوان هنرمندان بخش مدعو در بخش‌های مختلف دوسالانه ششم به نمایش گذاشته می‌شود.

دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیک "سرو نقره‌ای" در پایان اعلام کرد: مراسم افتتاحیه این رویداد روز جمعه 22 آذرماه ساعت 18 در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار این رویداد نیز به مدت یک هفته در همه گالری‌های خانه هنرمندان ایران برپا خواهد بود.