به گزارش هنرآنلاین، به مناسبت چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز، مراسم گرامیداشت این هنرمند فقید روز جمعه ۲۴ آبان ساعت 17 در خانه هنرمندان ایران به همراه نمایشگاهی از گزیده‌ آثار وی در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه تعداد ۱۰۰ پوستر از آثار مرتضی ممیز به نمایش گذاشته می‌شود. هم‌چنین نمایشگاهی از آثار جیانپینگ‌هه، طراح گرافیک از کشور آلمان با سخنرانی این هنرمند روز جمعه 24 آبان در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

مرتضی ممیز در ۴ شهریورماه ۱۳۱۵ در تهران چشم به جهان گشود؛ در سال ۱۳۳۵ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته نقاشی شد و در آنجا زیر نظر علی‌محمد حیدریان که از شاگردان کمال‌الملک بود آموزش دید، در دانشگاه بود که با سهراب سپهری، پرویز کلانتری، ژازه طباطبائی، چنگیز شهوق و … آشنا می‌شود، و پس از فارغ‌التحصیلی  برای ادامه تحصیل راهی فرانسه شده و از مدرسه هنرهای تزئینی فرانسه فارغ‌التحصیل می‌شود.

مرتضی ممیز خود طراح و بنیان‌گذار رشته گرافیک در ایران بود و  لوگوهاى ماندگار موزه رضا عباسى و ... آثار به جا مانده از این هنرمند است. این استاد هنر در سن ۶۹ سالگی بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

نمایشگاه آثار زنده‌یاد مرتضی ممیز از ۲۴ آبان تا ۵ آذر در خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.