به گزارش هنرآنلاین، محسن سلیمانی دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیک "سرو نقره‌ای" درباره ویژگی های دوسالانه ششم و تفاوت این دوره با دوره‌های پیشین گفت: در ششمین دوسالانه "سرو نقره‌ای" سعی کردیم رویکرد جدیدتری داشته باشیم از این جهت که حضور جوانان را مغتنم شمردیم چراکه پویایی آنها برایمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این، اولین رویکرد ما در انتخاب آثار خواهد بود. 

وی درباره نحوه انتخاب هیات داوران و تیم های سه نفره آنها توضیح داد: از آنجایی که "سرو نقره‌ای" مختص به اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است، قاعدتاً باید دوسالانه کاری این اعضا را به نمایش بگذاریم و در نهایت، انتخابی برای این دوسالانه داشته باشیم. به همین دلیل از حضور یک هنرمند مطرح در رشته مربوطه، یک پیشکسوت و یک هنرمند جوان و پویا که در دوره‌های پیشین "سرو نقره‌ای" حائز رتبه و برگزیده شده بود، در هیات انتخاب و داوری بهره گرفتیم. 

دبیر ششمین دوسالانه طراحی گرافیک "سرو نقره‌ای" درباره دیگر رویکردها و برنامه‌های این دوسالانه گفت: برای اینکه بتوانیم رویکرد خاص‌تری را شاهد باشیم، با توجه به اینکه گرافیک ایران در حال سوق یافتن به فضای مجازی است و حتی مسیرش به سمت موشن گرافیکس نیز است و دیزاین خیلی اهمیت دارد، در نظر داریم به صورت پژوهشی در این موارد کار کنیم و به همین دلیل در نظر داریم در بخش برنامه‌های جنبی، نشست‌هایی با موضوع دیزاین و موشن گرافیکس یا دیجیتال برگزار کنیم.  

وی به بخش "تایپ فیس" و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: از آنجایی که سال‌هاست نتوانستیم بخش "تایپ فیس" را به منصه ظهور برسانیم، قصد داریم در این حوزه به صورت حرفه‌ای برنامه داشته باشیم و چون قصد داریم هنرمندان را به سوی حرفه‌ای شدن در این زمینه سوق دهیم، در بخش "تایپ فیس"، آثار نیازی به سفارش دهنده ندارند و هنرمندان می‌توانند هر اثری را در این موضوع برای ما به همراه استیتمنت یا بیانیه اثر ارسال کنند، چراکه قصد داریم دست طراحان را در این زمینه باز بگذاریم و پژوهش‌محور روی تایپ فیس کار کنند. اما در باقی موارد همان طور که در فراخوان ذکر شده بود، آثار باید سفارش دهنده داشته باشند. 

سلیمانی در پایان تاکید کرد: مشارکت سازمان‌های همسو در دوسالانه بسیار حائز اهمیت است از این منظر که در زمینه تجسمی خیلی از سازمان‌ها و نهادها در حال فعالیت هستند و ما هم سعی داریم بتوانیم نوعی مشارکت، هم اندیشی و همگرایی در زمینه تجسمی و گرافیک داشته باشیم تا بعد از نمایش این آثار تاثیرگذاری آنها را روی مخاطبان مردمی شاهد باشیم و بتوانیم حتی الامکان ذائقه مردمی را نسبت به گرافیک بالا ببریم. امیدواریم بتوانیم در این بخش حتی انتخاب مردمی هم داشته باشیم و در حال کار روی آن هستیم.  

ششمین دوسالانه طراحی گرافیک "سرو نقره‌ای" جمعه 22 آذر 98 در خانه هنرمندان ایران گشایش می‌یابد.