به گزارش هنرآنلاین،  گالری مهرسان با نمایش آثاری از بزرگان و زنده‌یادان خوشنویسی درویش عبدالمجید طالقانی، میرزا غلامرضا اصفهانی و علی گلستانه در کنار بزرگان معاصر شکسته‌نویسی ایران محمدحسین عطارچیان، یدالله کابلی خوانساری، محمد حیدری، مجتبی ملک‌زاده و اسرافیل شیرچی کار خود را از روز گذشته آغاز کزد.

در مراسم افتتاحیه این گالری که با میزبانی پردیس فرهنگی هنری مهرسان و حاج علی‌اکبر رفیعیان، متولی این پردیس فرهنگی هنری برگزار شد، محمدجواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگى شوراى اسلامى شهر تهران، مهدى افضلى، مدیرعامل بنیاد رودکى، مجید رجبى‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان، تورج فرهادى، شهردار منطقه ٦، ابوالفضل رفیع، مدیرکل فرهنگى شهردارى تهران، مجتبى موسوى، معاون سازمان زیباسازى شهردارى تهران، سیدعباس سجادى، مدیرعامل بنیاد و فرهنگسراى نیاوران، محمود شالویى، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى، امیر عبدالحسنی، مدیر هنرى، پژوهشگر و مدرس هنر در کنار هنرمندانی چون غلامحسین امیرخانی، محمود دولت‌آبادی، محمدحسین عطارچیان، یدالله کابلی خوانساری، محمد حیدری، اسرافیل شیرچى، حسین محجوبی، على شیرازى، امیر احمد فلسفی، على رستمیان، حسام‌الدین سراج، رسول مرادی، حسین پرنیا، سهیل محمودى، عنایت‌الله نظری نوری، محمد فدوی، صداقت جباری، طاهر شیخ الحکمایى، سید محمد فدوى، امیر سماواتى، الهه خاتمى، سوگل مشایخى، سیده صغرى حسینى، حسین غلامى، محمد سلمانى، على سیاه‌قلم، محمد بیک زاده، جواد بختیارى، غلامرضا نامى، مهران مهرنیا و مجید ملانوروزى  حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم غلامحسین امیرخانی، گفت: خوشحالم از اینکه اولین نمایشگاه نگارخانه مهرسان به استادان و بزرگان هنر خوشنویسى اختصاص یافت و این رویداد نشان دهنده توجه به هنر ملى و اصیل ایران است.

وی افزود: اینکه آثار ارزشمندى از قدماى خوشنویسى از مجموعه‌های خصوصى به نمایش درآمده و در کنار  آن سرمایه‌های هنر معاصر خوشنویسى هم ارائه شده فرصت مغتنمى را براى تاریخ هنر ایران فراهم آورده است. جاى آن است که از برگزارکنندگان این رویداد که فضاى حرفه‌ای به فرهنگ و هنر اضافه کردند قدردانى کنم به ویژه جناب عبدالحسینى که مدیریت ایشان در نزد اهالى فرهنگ و هنر زبانزد است.

همچنین حق‌شناس در این مراسم گفت:  خوشحالم که در جمع بزرگان و استادان هنر هستم و این نمایشگاه بسیار عالى را نظاره‌گر هستم. بخش خصوصى در فرهنگ و هنر از مجموعه‌های دولتى جلو افتاده و خدمات ارزشمندى را در این عرصه به جا گذاشته است. این حرکت پردیس فرهنگى هنرى مهرسان می‌تواند به عنوان الگو فعالیت‌های هنرى معرفى شود که توانستم تمام سطوح هنر و تمام گرایش‌های هنرى را مدنظر قرار دهد.

این نمایشگاه از جمعه دهم آبان ماه افتتاح شد و تا 5 آذرماه نیز ادامه خواهد داشت و  علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از به پردیس فرهنگی هنری مهرسان واقع در میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر شمالی، بعد از خیابان فرصت، پردیس فرهنگی هنری مهرسان، طبقه همکف مراجعه کنند.