به گزارش هنرآنلاین. جایزه IPA، رویداد بین‌المللی عکاسی و جایزه معتبر بین‌المللی لوسی که ریاست‌شان را یک ایرانی به عهده دارد، در دو شب پیاپی در نیویورک برگزار شد و یک فلسطینی با عکس‌هایی خیره‌کننده و افشاگر از درگیری‌های نقاظ مرزی کشورش به مقام نخست دست یافت.

جایزه IPA و جایزه Lusie از زیر مجموعه‌های بنیاد فرمانی هستند که ریاست آن را "حسین فرمانی" به عهده دارد.

برگزیدگان هر دو این جوایز توسط هیات داوران بین‌المللی که از کارشناسان مشهور عکس هستند از میان یازده هزار و 500 عکاس از 110 کشور در سراسر جهان انتخاب شدند.

در فرایند جایزه IPA که بیست و یکم اکتبر برپا شد، به رسم هر ساله دو نفر از فینالیست‌ها به عنوان "عکاس سال" از میان عکاسان حرفه‌ای و "استعداد برتر" از بین عکاسان آماتور و دانشجویان برگزیده می‌شوند که امسال در هفدهمین دور این جایزه، عنوان "عکاس سال" به مصطفی حسن Mostafa Hassona با موضوع درگیری‌های مرزی فلسطینیان با سربازان اسرائیلی تعلق گرفت و جایزه استعدادبرتر به مایکل هورلیک Mikkel Horlyck با موضوع غفلت اهدا شد.

جایزه شناخته شده "عکاسی لوسی" نیز بیست و دوم اکتبر در حضور چهره‌های شاخص عکاسی برگزیدگانش را شناخت.

در این مراسم باشکوه، لوسی از برگزیدگانش در یک سال اخیر تقدیر کرد:

جایزه "یک عمر دستاورد هنری" به Jay Maisel

جایزه عکاسی "هنرهای زیبا" Stephen Shore

جایزه عکاسی "پرتره" Annie Leibovitz

جایزه عکاسی "خبری" Maggie Steber

جایزه عکاسی "مستند" Edward Burtynsky

جایزه عکاسی "مدلینگ" Ellen Von Unwerth

جایزه عکاسی "بشردوستانه" Zanele Muholi

جایزه عکاسی "ورزشی" Al Bello

جایزه عکاسی نور موضعی Rencontres d’Arles

جایزه "تاثیرگذارترین عکاس" Tyler Hick

بر اساس اعلام جایزه لوسی، عکاس بین‌المللی سال، ۱۰ هزار دلار جایزه نقدی با حمایت مالی atedge و برترین استعداد ۵ هزار دلار جایزه نقدی با حمایت مالی سونی دریافت می‌کند.

حسین+فرمانی

گفتنی است گروه فرمانی که در سال ۱۹۸۵ توسط حسین فرمانی که تصویرشان را در بالا می‌بینید تاسیس شده است سازمان‌ جوایز بین‌المللی طراحی (IDA)، چند جایزه عکاسی بین‌المللی، جایزه بین‌المللی Architecture MasterPrize ، رقابت خلاق بین‌المللی لندن، جایزه de de la Photographie در پاریس و موسس بنیاد شناخته شده لوسی است.