به گزارش هنرآنلاین، آیین گرامیداشت هفته خوشنویسی و افتتاح نمایشگاه بزرگ نستعلیق نویسان معاصر روز جمعه 19 مهرماه به همت انجمن خوشنویسان ایران و با همکاری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در محل مجموعه هنری آسمان برگزار شد. در این آیین افتتاح، دکتر یارزاده معاون هنری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و استاد امیرخانی رئیس انجمن خوشنویسان ایران و اعضای شورای ارزشیابی و شورای عالی این انجمن و تعداد کثیری از استادان و هنرجویان از نقاط مختلف کشور حضور داشتند.

بخش نخست این آیین به خیر مقدم دکتر یارزاده، معاون هنری فرهنگستان هنر اختصاص داشت و در ادامه مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان ایران گزارشی از برنامه‌های این انجمن به مناسبت بزرگداشت هفته خوشنویسی ارائه کرد، سپس مسئول کمیسیون فرهنگی انجمن خوشنویسیان و رئیس شعبه تهران این انجمن به ارائه گزارش پرداختند.

در ادامه، استاد غلامحسین امیرخانی، چهره ماندگار هنر ایران و رئیس انجمن خوشنویسان و استاد راهجیری از پیشکسوتان خوشنویسی ایران ضمن خیر مقدم به حاضران در این نشست، به بیان دیدگاهای خود در خصوص خوشنویسی امروز پرداختند. در بخش دیگری از این آیین، از سه تن از برگزیدگان طراحی پوستر هفته خوشنویسی تجلیل شد.

 شعبه تهران بزرگ نیز در راستای تقدیر از مفاخر خوشنویسی معاصر، این بار از مقام شامخ هنری و تلاش‌های استاد برجسته معاصر، علی شیرازی عضو شورای ارزشیابی هنری قدردانی کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، از روسای شعبه‌های تهران، قزوین و مشهد به عنوان شعبه‌های نمونه انجمن خوشنویسان ایران تجلیل شد.

 همچنین اهدای گواهینامه فوق ممتاز به تعدای از قبول شدگان اخیر انجمن خوشنویسیان توسط اعضای شورای عالی این انجمن و استادان حاضر، بخشی از برنامه‌های روز اول هفته گرامیداشت خوشنویسی در مجموعه هنری آسمان بود.

گفتنی است در نمایشگاه نستعلیق‌نویسان معاصر تعداد 150 اثر از استادان و هنرمندان و نستعلیق نویسان کشور به نمایش گذاشته شده و نمایشگاه  به مدت یک هفته ادامه دارد.