به گزارش هنرآنلاین، انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران با همکاری گالری طراحی هنر، (Arte design gallery)  سومین اکسپوی مجسمه‌سازی ایران را با موضوع و متریال  آزاد را با دبیری محسن غلامی تاریخ از۱۵ آذر ماه تا ششم دی ماه برگزار می‌کند.

ازاین رو با انتشار فراخوان از تمامی هنرمندان مجسمه‌ساز و گالری داران و مجموعه‌داران آثار هنری ایران دعوت به عمل می‌آید جهت نمایش و فروش آثار خود در این نمایشگاه شرکت کنند. کتاب این رویداد نیز منتشر خواهد شد. هومن سلیمی، لیلا نقلی، میترا ارباب سلجوقی  شورای برگزاری این رویداد را برعهده دارند.

شرایط عمومی ارائه آثار:

هر هنرمند می‌تواند یک اثر به انتخاب خود پیشنهاد دهد که این اثر باید از آثار متاخر هنرمند باشد و از آنجایی که تعداد آثار این نمایشگاه محدود است. اولویت با آثاری است که از لحاظ کیفیت اجرا در حد مطلوب باشند. محدودیتی برای اندازه آثار در ابعاد گالری وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز:

مشخصات کامل هنرمند و مشخصات کامل اثر و بیانیه اثر به دو زبان فارسی و انگلیسی

ثبت‌نام از طریق سایت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران به نشانی ais.ir/expo3 امکان‌پذیر است.

ورودیه برای اعضای انجمن ۱۰۰ هزار تومان و برای غیر عضو ۲۵۰ هزار تومان و برای گالری داران و مجموعه‌داران ۱ میلیون تومان است، این هزینه صرف عکاسی آثار و چاپ کتاب خواهد شد.

تمامی هنرمندان مجسمه‌ساز می‌توانند به‌جز اثر ارائه شده در اکسپو، برای معرفی خود و مجموعه آثارشان در این کتاب یک صفحه داشته باشند، مبلغ این صفحه برای اعضا ۱ میلیون تومان و غیر اعضا ۳ میلیون تومان و مجموعه‌داران ۵ میلیون تومان است.

تقویم اکسپو:

مهلت تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال تصاویر اثر و مدارک از ۱ آبان تا ۱۰ آبان ۹۸ در سایت انجمن لینک اکسپو ۹۸ است.اسامی راه یافته به نمایشگاه دوشنبه ۱۳ آبان اعلام خواهد شد. هنرمندانی که آثارشان به اکسپو راه یافته باید در تاریخ نهم و دهم آذرماه آثار خود را به گالری تحویل دهند.

دبیرخانه اکسپو در تهران، میدان هفت‌تیر، خیابان خردمند جنوبی، خیابان نوشهر، پلاک ۱۵ (ساختمان شماره ۲ خانه هنرمندان ایران)، طبقه اول (انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران) واقع شده است.

اکسپو در گالری طراحی هنر واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از پسیان، پلاک ۲۸۸۰ برگزار می‌شود.  شرکت‌کنندگان باید در تاریخ مشخص شده نسبت به تحویل و دریافت اثر از گالری اقدام نمایند در غیر این صورت مسئولیتی متوجه انجمن و گالری نخواهد بود.

از آنجایی که در کنار مجسمه‌سازان، گالری داران و مجموعه‌داران هم می‌توانند اثری ارائه دهند و از طرفی هر هنرمند می‌تواند یک اثر در اکسپو به نمایش درآید اولویت نمایش با اثری است که از طرف خود هنرمند اثر ارائه می‌شود نه گالری دار یا مجموعه‌دار. اصالت آثار بر عهده هنرمند است و در صورت فروش ۶۰ درصد از مبلغ فروش متعلق به هنرمند است

حقوق چاپ و نشر تصاویر و مشخصات آثار با ذکر نام هنرمند برای انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و گالری طراحی هنر محفوظ  است.

قیمت‌گذاری نهایی آثار در هنگام تحویل آثار به گالری و با نظارت نماینده گالری و نماینده انجمن توسط هنرمند تعیین می‌شود.