به گزارش هنرآنلاین به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ناصر امین‌زاده مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و دبیر قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین درباره انتشار فراخوان جذب هنرمند جهادی برای ارائه خدمات فرهنگی هنری به زائران اربعین حسینی گفت: قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین برای دومین سال متوالی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با همکاری جمعی از نهادهای فرهنگی فعال در ۴ موکب در ۴ مرز مشترک ایران و عراق شامل خسروی، مهران، چزابه و شلمچه در بخش‌های ایستگاهی، غرفه‌های فرهنگی هنری و توزیع محصولات فرهنگی برگزار می‌شود.

وی افزود: فراخوان جذب هنرمند جهادی برای ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی بر اساس نیاز و درخواست مردم و هنرمندان در آستانه اربعین حسینی منتشر شده است. طی این فراخوان هنرمندان فعال در حوزه خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، پرده‌خوانی، نقالی و نمایش خیابانی می‌توانند به‌طور داوطلب در موکب هنر واقع در ۴ مرز مشترک ایران و عراق به زائران اربعین حسینی خدماتی از قبیل تولید آثار و برگزاری ورکشاپ‌های هنری ارائه دهند.

امین‌زاده اضافه کرد: قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین شرایط حضور و اسکان هنرمندان داوطلب را تقبل می‌کند. آثار تولیدشده این هنرمندان نیز به موکب‌های عراقی هدیه خواهد شد.

دبیر قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین در پایان گفت: تاکنون هنرمندانی چون کاظم و مهدی چلیپا، مجید شریفیان، محمدحسین نیرومند، علی وزیریان، حسین عصمتی و ناصر سیدی برای ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی اعلام آمادگی کرده‌اند.

هنرمندان علاقه‌مند برای ثبت‌نام و شرکت در این فعالیت جهادی تا ۱۹ مهرماه فرصت دارند تا اطلاعات خود شامل: نام و نام خانوادگی، حوزه فعالیت، مدت زمان حضور و محل موکب مورد نظر را به شماره ۲۰۰۰۱۸۳۷6 پیامک کنند.

دبیرخانه این قرارگاه در فرهنگ‌سرای سرو به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از بوستان ساعی، کوچه ساعی دوم واقع شده است.

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88651787 تماس بگیرید.