به گزارش هنرآنلاین، نمایشگاه گروهی "برکه" پنجشنبه ۱۱ مهر ماه در نگارخانه آفرینش نقش فرهنگسرای اشراق افتتاح می‌شود.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: هر کجا که تمدنی شکل گیرد فرهنگی فرهیخته از دلش متولد می‌شود و هر فرهنگ، آرمان، ارزش و نمادهای به خصوص خود را پرورش می‌دهد.

نماد آب انبار که در جنوب کشور به برکه معروف است از مهد کهن تمدنی در جنوب استان فارس می‌روید که نمادی از بهره‌گیری بشر از طبیعت است تا به تشنه لبی مردمانش پاسخ دهد.

مردمان این دیار برای مهار آب‌های باران، سیلاب‌ها و جلوگیری از هدر رفت آب باران و برای تامین یک ساله آب آشامیدنی خود به ساخت آب انبار یا برکه می‌پرداختند.

در نمایشگاه "برکه" با نمایش  آثاری از آرش ممتاز، حمیدرضا دلبخش، محمدرضا رحیمی در قالب عکس، نقاشی و ویدئو آرت روبرو هستیم که هدف بر تجدید پیمان هنرمندان با میراث گذشتگانی دارد که سال‌ها مورد بی‌مهری و بی‌توجهی انسان ناسپاس قرارگرفته و حال که کشورمان خصوصا در منطقه جنوب با مشکل بحران آب روبرو شده است و اهمیت برکه‌ها بیش از پیش مورد توجه واقع شده، برآنیم تا این هنر نگهداری از آب که میراث نیاکان‌مان است با احترام به طبیعت زنده بماند.

افتتاحیه نمایشگاه "برکه" در نگارخانه آفرینش نقش فرهنگسرای اشراق پنجشنبه ۱۱ مهر ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است و تا دوشنبه ۱۶ مهر ماه ادامه دارد. همچنین دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری ایران می‌توانند فصلنامه‌های گیلگمش را در این نمایشگاه تهیه کنند.