به گزارش هنرآنلاین، بر اساس فراخوان منتشر شده، در بخش عکاسان نوجوان، نوجوانان شرکت‌کننده در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی می‌توانند با استفاده از تلفن همراه خود صحنه‌های زیبای این رویداد را عکاسی و 5 قطعه عکس با کیفیت بالای ۸ مگاپیکسل را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

در همین حال در بخش عکاسان بزرگ‌سال نیز شرکت‌کنندگان با موضوع کودک و نوجوان در مراسم راه‌پیمایی اربعین می‌توانند تا 5 قطعه عکس رنگی یا سیاه و سفید با فرمت jpg در اندازه ضلع کوچک دست‌کم 1800 پیکسل و حداکثر حجم فایل یک مگابایت به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

با توجه به مقررات عمومی در نظر گرفته شده مهرواره عکس بچه‌های اربعین، شرکت‌کنندگان باید عکس‌ها را به صورت انگلیسی نام‌گذاری و در قالب لوح فشرده به همراه مشخصات خود در فایل  wordتا 15 آبان 1398 به نشانی خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، اداره‌کل آفرینش‌های ادبی و هنری _ انجمن عکاسی کانون ارسال کنند.

زمان داوری آثار و اعلام نتایج روز 15 آذر خواهد بود و نمایشگاهی نیز از این آثار در آذر 1398 برپا خواهد شد.

به 3 نفر در هر بخش به صورت یکسان بدون رتبه‌بندی لوح افتخار و کمک هزینه‌ سفر به کربلای معلی اهدا خواهد شد.

هم‌چنین در هر بخش به دو نفر نیز لوح تقدیر و کمک هزینه‌ سفر به مشهد مقدس و به تمامی آثار راه‌یافته به نمایشگاه لوح یادبود اهدا خواهد شد.

"نخستین مهرواره عکس بچه‌های اربعین" با همکاری اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل و انجمن عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.