به گزارش هنرآنلاین؛ گالری آب انبار مجموعه‌ای از عکس‌های ژوبین میراسکندری را به نمایش می‌گذارد. این عکس‌ها محصول کار یک عکاس پر تکاپو از سال 1384 تا امروز است که نمایانگر گوناگونی زمینه‌های کار اوست. هم زمان با گشایش این نمایشگاه در روز جمعه 29 شهریور کتاب آثار او نیز در گالری آب انبار رونمایی می‌شود.

این نخستین نمایشگاه و نخستین کتاب از مجموعه "دیدار هنرمند" است. این مجموعه را بهزاد حاتم منتقد و نویسنده هنر دهۀ 1350 و بنیان‌گذار گالری 10 آغاز کرده است. حاتم که سابقۀ کیوریتوری نمایشگاه‌های دهۀ 1350 تالار رودکی، نمایشگاه‌های گالری 10 و نمایشگاه بزرگ پرویز تناولی در موزۀ هنرهای معاصر تهران در سال 1396 را دارد، در پی خواست شخصی خود از این پس در هر شش ماه برای یک هنرمند در یکی از گالری‌های مورد پذیرش خود یک نمایشگاه برپا خواهد کرد و هم زمان کتابی را که خود در مورد کار او می‌نویسد منتشر می‌کند.

رشته کتاب‌های "دیدار هنرمند" به فارسی و انگلیسی نوشته شده و در همکاری میان گالری 10 و نشر نظر منتشر می‌شود. کتاب عکس‌های ژوبین میراسکندری با عنوان "نگاهی از بیرون" دربرگیرندۀ بیش از 150 عکس رنگی و سیاه و سفید در 132 صفحه است. عکس‌ها گروه‌بندی شده و در مورد هر گروه از عکس‌ها مطالبی به فارسی و انگلیسی در کتاب آمده است.

سه مجموعه از کارهای ژوبین میراسکندری در سال‌های گذشته در گالری‌های زیرزمین دستان و محسن به نمایش در آمده و در چندین نمایشگاه گروهی عکس‌های او دیده شده است.

منتخبی از مجموعۀ عکس‌های دوران کاری ژوبین میراسکندری که در نمایشگاه و در کتاب دیده می‌شود گرایش‌های مختلف او را نشان می‌دهد. عکس‌های مینیمالیستی با ساختار محکم گرافیکی که  نتیجۀ دید هنری عکاسی است که تحصیلات دانشگاهی او در رشتۀ گرافیک بوده است. عکس‌هایی از مردم و کوچه و خیابان که نمایشگر توجه عکاس به مسائل اجتماعی است. عکس‌های بسیار ساده و محکمی از دریا و کوه و عکس‌هایی که با دوربین تلفن موبایل گرفته شده و نگاه تیز و منقد و همراه با طنز و احساسات هنرمند را نشان می‌دهد.

نمایشگاه "نگاهی از بیرون"، عکس‌های ژوبین میراسکندری، از 29 شهریور تا  17 آبان در گالری انبار برپا خواهد بود.