به گزارش هنرآنلاین، در این نمایشگاه آثار مجسمه‌نگاری شامل ۱۴ مجسمه برنز و ۳۵ تابلو طراحی روی مقوا و کاغذ، که از پیش‌طرح‌های مجسمه‌های برنز است، به نمایش گذاشته خواهد شد. تابلوها و مجسمه‌هایی که حاصل سال‌ها مطالعه و تحقیق از آثار نگارگری و تجربه در عرصه مجسمه‌سازی است و در قالب مجسمه‌های نگارین به نمایش در خواهد آمد.

مینا صدری یکی از هنرمندان این نمایشگاه؛ فارغالتحصیل دکترای پژوهش هنر دانشگاه تهران است. وی اکنون عضو هیات علمی گروه نقاشی و مجسمه‌سازی و استادیار پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. صدری طی سال‌های تحصیل و تدریس، به نگارش چندین کتاب و مقاله پرداخته است؛ کتاب‌های "نگاره‌های عرفانی" و "آسیب‌شناسی آموزش هنرهای سنتی در دوران معاصر" از آثار مکتوب وی است.

دیگر هنرمندی که آثارش در نمایشگاه "مجسمه‌نگاری" به نمایش درخواهد آمد، حسین عصمتی است، وی تحصیلات دانشگاهی خود را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته نقاشی در دانشگاه تهران و تربیت مدرس و همچنین دکترای خود را در رشته تاریخ تحلیلی تطبیقی هنر اسلامی از دانشگاه تهران دریافت کرده است و در ادامه نیز موفق به دریافت گواهینامه درجه یک نگارگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است. عصمتی ضمن انجام فعالیت‌های تخصصی در این حوزه، چندین جلد کتاب و مقاله به رشته تحریر درآورده است که از آن جمله می‌توان به کتاب "شیوه طراحی از نقوش حیوانی در نگارگری ایران" اشاره کرد.

آیین گشایش این نمایشگاه جمعه ۱۵ شهریور ساعت ۱۷ در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.