به گزارش هنرآنلاین، این نمایشگاه گروهی در مجموع تعداد هفتاد و دو قطعه اثر عکس محور را عصر روز یکشنبه ۱۰ شهریورماه جاری در گالری به نمایش می‌گذارد.

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه گروهی به این شرح است: مهری راست قدم، مهدی یوسفی، جلال میرزایی، سیدمحمدموسی زاده، طاهره منصورنژاد، محمد منصوری خوانساری، سیّدمهدی طباطبایی، مهسا صادق، مرتضی شجاعی، امیر شهرابی، ندا رهگذر، صبرا رئیسی، محمدرضا خرازی، مریم خداوردی، منصوره حجارمنش، زهرا خرازی، اعظم حشمتی، ابراهیم باقرلو و مهدی سروری.

در متن قاب نخست نمایشگاه عکس اهل حرم به قلم دبیر نمایشگاه "مهدی سروری" آمده است: عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه عکس محور راه‌یافتگان فراخوان گرنت عکاسی از عاشورا تا عاشورا هستند که باوجود مطالعه‌های صورت گرفته و پژوهش‌های انجام شده طی سال با نشست‌های منظم گروهی نسبت به فلسفه زیبایی اندیشه و زیبایی دید عکاس، فارغ از انبوه گزارش تصویری‌ها و تک عکس‌های رایج و معمول، در لایه‌های معنایی عاشورای حسینی و در جریانی چون عکاسی با مرور نمادها و نشانه‌ها به مجموعه این آثار دست پیدا کردند.

گام بعدی این مستندسازی اصیل حماسی_عرفانی تالیف کتاب عکس "اهل حرم" است که دربرگیرنده سابقه یک دهه رصد احوال معرفتی سوگواران حسینی است.

در نظر است ظرف روزهای برپایی این نمایشگاه، نشستی با موضوع نقد و تحلیل آثار و روش‌های ارائه از منظر زیبایی‌شناسی آیینی با حضور عکاسان و علاقه‌مندان در محل گالری برگزار شود.

نمایشگاه عکس و چیدمان “اهل حرم” ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۰ شهریور گشایش یافته و تا ساعت ۲۰ ادامه دارد.

سایر علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹تا۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۹تا ۱۳ از آثار ارائه شده توسط عکاسان در نگارخانه لاله دیدن کنند.

گالری لاله در تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله واقع شده است.