به گزارش هنرآنلاین، در میان هنرمندان پرفروش، نام‌های جوانان موج می‌زند: الیکا ابراهیمی قاجار، گلناز قدیری، بارانه رییسی، رضا عنصری، شیرین غازی، سعیده سروری، منیر صحت و… اما پیشکسوتان هم خیلی خوب فروخته‌اند:  کوروش شیشه گران، نصرالله افجه ای، فریدون آو، یدالله کابلی، محمد ابراهیم جعفری، یعقوب عمامه پیچ و… "

خانم لیلی گلستان می‌گوید طعم خاص صد اثر صد هنرمند 1398 از همیشه جوان‌تر بودن و از همیشه شهرستانی‌تر بودن است. او می‌گوید بیش از شصت درصد این دوره به جوانان هنرمند تعلق گرفته که خیلی‌هایشان برای نخستین بار در نمایشگاهی حرفه‌ای حضور یافته‌اند.

گلستان می‌گوید:" در این نمایشگاه حتی هنرمندان نوجوان هم داریم. باران واثقی یک نوجوان سیزده است که سه دوره است به این نمایشگاه راه‌یافته و همان روز افتتاحیه نقاشی او را فروختیم، بنابراین از 13 ساله تا 80 ساله، هنرمندانی را در اینجا گرد هم آوردیم و ملاکمان در عین جوان‌گرایی کار خوب و با کیفیت است."

 نقاشی سهم بیشتر صد اثر صد هنرمند روی دیوار است که امسال با 228 هنرمند کف تا سقف گالری کوچک گلستان را مفروش از نقش و رنگ کرده‌اند و پیداست مدیر گالری برای جا دادن این‌همه کار کارستان کرده است.

اما در این میان سهم مجسمه که در سال‌های اخیر مردم اقبال خوبی به آن نشان می‌دهند و خط، حتی خط سنتی ایرانی محفوظ است.

رویکرد اصلی این نمایشگاه از بدو تاسیس، تشویق مردم به خرید اثر هنری ست و از حدود یک دهه پیش که قیمت آثار هنری جهشی ناگهانی داشت تلاش بسیار دارد با تعدیل قیمت‌ها این امر مهم را فرهنگ‌سازی کند. در همین راستا گلستان بارها گفته است:" چرا باید کار جوانی که نخستین نمایشگاه خود را برگزار کرده است چندین میلیون تومان قیمت داشته باشد. من در «صد اثر» دایم هنرمندان را توجیه می‌کنم که باید قیمت کارها مناسب باشد. به هیچ‌وجه کاری که بی‌جهت  گران اعلام شده را قبول نمی‌کنم و خوشبختانه همه هنرمندان هم منطق مرا می‌پذیرند."

او برای مشارکت هر چه بیشتر مردم در رونق اقتصاد هنر و گردش مالی افزون‌تر در بازار هنر ابایی از فروش قسطی اثر هنری ندارد و گاه بدون چک و ضمانت، کار هنری را قسطی می‌فروشد.

او می‌گوید سال‌هاست قسطی اثر هنری می‌فروشد و هیچ‌وقت پیش نیامده کسی پولش را ندهد. اتفاقا برخی از بهترین خریداران گالری‌اش از چنین فرصت‌هایی بهره برده‌اند و امروز برای خود مجموعه‌های کوچک اما خوب و کیفی دارند که صاحب ارزش‌افزوده هم شده است.

بنا ‌به رسم این رویداد هر اثری که به فروش می‌رود از روی دیوار برداشته و اثر دیگری از آن هنرمند جایگزین می‌شود. از این رو نمایشگاه صد اثر صد هنرمند هر چند روز یک بار نو و تازه می‌شود و علاقه‌مندان و خریداران می‌توانند بار دیگر از آن دیدن و خرید کنند.

صد اثر صد هنرمند تا 30 مرداد در گالری گلستان ادامه دارد. نشانی گالری گلستان، خیابان دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 هست.