به گزارش هنرآنلاین، خسرو خسروی استاد کارگاه و داور بخش نقاشی بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان؛ با بیان آنکه در سال‌های دور زمانی که جشنواره در همدان برگزار می‌شد، تجربه شرکت در جشنواره را داشتم گفت: یکی از اصلی‌ترین دلایلی که حضور در این رخداد را به عنوان استاد کارگاه نقاشی پذیرفته‌ام برگزاری این رخداد نه در تهران که در یکی از استان‌ها و شهرستان‌های کشور بود.

این استاد نقاشی ادامه داد: تجربه خوبی از  سال‌ها حضور به عنوان یکی از اعضای هیات داوران این جشنواره در همراهی با هنرجویان جوان داشته‌ام. به همین دلیل است که برگزاری این رویداد را در خارج از تهران بسیار مهم، مفید و از همه مهم‌تر اتفاقی شیرین برای دانشجویان و هنرجویان جوان استان‌ها و شهرستان‌های ایران می‌دانم.

عضو انجمن نقاشان ایران خاطرنشان کرد: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان بعد از پشت سر گذاشتن ربع قرن سابقه به یکی از قدرتمندترین جشنواره‌های تجسمی کشور بدل شده و امروز در میان رخدادهای متعدد حوزه تجسمی توانایی عرض‌اندام و جریان سازی دارد.

خسروی با تأکید بر آنکه نباید فراموش کنیم در سراسر کشور استعدادهای جوان، فعال، مستعد و ناشناخته‌ای وجود دارند که کشف و حمایت هر یک از آنها می‌تواند تضمین‌کننده آینده نسل هنرمندان تجسمی در کشورمان باشد خاطرنشان کرد: باید بپذیریم شهرهای بزرگ مانند تهران دیگر اشباع شده‌اند. این در شرایطی است که بسیاری از جوانان و هنرجویان مستعد در شهرستان‌ها و استان‌های کوچک‌تر به دلیل فقدان امکانات نیازمند حمایت هرچه بیشتر هستند و جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در راستای شناخت، معرفی و حمایت از این جوانان مستعد نقش بی‌بدیلی دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه؛ پتانسیل و ظرفیت فعالیت‌های مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسیار بالا دانست و تصریح کرد: یکی از نشانه‌های این ظرفیت و پتانسیل بالا، برگزاری مستمر جشنواره هنرهای تجسمی جوانان که البته فراز و فرودهای بسیار داشته  است.

استاد کارگاه نقاشی بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با تاکید بر آنکه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در میان تمامی جشنواره‌های هنری که توسط دستگاه‌ها و سازمان‌های فرهنگی هنری کشورمان برگزار می‌شود مشابهی ندارد گفت: صادقانه عرض می‌کنم اگر نام من را از میان اساتید کارگاه و داوران حاضر در این رویداد کنار بگذارید، به وضوح درمی‌یابیم که تمامی هنرمندان از اشخاص شناخته شده، فعال و حرفه‌ای خانواده تجسمی کشور هستند.

و در پایان یادآور شد: استادان حاضر در جشنواره ارتباطات وسیعی را به واسطه هنرشان دارند و تعامل میان استادان و هنرجویان و دانشجویان جوان در چنین جشنواره‌هایی می‌تواند به شکل‌گیری حرکت منسجم، هدفمند و علمی در مسیر تربیت هنرمندان نسل آینده کشورمان منجر می‌شود و در نگاهی وسیع‌تر به شکل‌دهی جریان‌های هنری در ایران کمک شایانی کند.

بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران به دبیری رضوان صادق‌زاده با شعار "نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل» از سی‌ام مرداد تا سوم شهریور ماه ۱۳۹۸ در ایلام برگزار خواهد شد.