به گزارش هنرآنلاین، مظفری در ادامه این سفر، نمایشگاه خوشنویسی سیدرضا خضرایی را در موزه صنعتی کرمان افتتاح کرد و درباره جشنواره مجسمه‌سازی کرمان با محمدرضا علیزاده مدیرکل ارشاد استان کرمان و مدیران گالری این شهر گفت و گو کرد.

هادی مظفری در نشست بررسی طرح و مرمت آثار و برنامه‌های موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان گفت: فلسفه شکل‌گیری موزه‌ها در تمام دنیا بر اساس ارزش آثار و دارایی‌های فرهنگی و هنری است و کرمان این دارایی‌ها را به بهترین نحو داراست.

وی افزود: با توجه به برنامه‌هایی که به زودی و بین چهار موزه هنرهای معاصر کشور، اجرا خواهد شد؛ مردم کرمان هر سه ماه یک بار شاهد یک رویداد و تعریف تازه از هنرهای معاصر خواهند بود و می‌توانند شاهد یک رویداد در این زمینه باشند.

مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، نمایشگاه خوشنویسی "سودای قطاعی" سید رضا خضرایی را در موزه صنعتی کرمان افتتاح کرد.

نشست اختصاصی مدیر کل هنرهای تجسمی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با مدیران گالری های کرمان نیز در این سفر برگزار شد. ابتدا مدیران گالری‌ها از شرایط هنری استان، بازار این روزهای آثار هنری و مشکلات خود در این راه گفتند و پس از آن مدیرکل هنرهای تجسمی نظرات خود را مطرح کرد.

مظفری با اشاره به چرخه همکاری وزارت ارشاد، ادارت کل استانی، گالریها، هنرمندان و مخاطبان هنری  گفت: در این مجموعه هر کس وظیفه و نقشی دارد، در صورتی که این نقش به خوبی ایفا شود؛ شاهد چرخه مناسبی از عرضه و تقاضا و روند مناسب بازار هنر در کشور و استان‌ها خواهیم بود. بخشی از روند سوق دادن مخاطب به سمت خرید آثار هنری از گالری‌ها و فرهنگ‌سازی در این زمینه را خود مدیران گالری‌ها می‌توانند انجام دهند .