به گزارش هنرآنلاین، مراسم اهدای درجه یک هنری به سه نفر از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، عصر سه شنبه 28 خرداد در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این برنامه با حضور سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی؛ محمد طباطبایی، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران و احمد صدری رئیس کمیته تخصصی هنری شورای ارزشیابی هنرمندان، گواهینامه‌های درجه یک هنری فیروزه گل‌محمدی، حبیب اله صادقی و مسعود نجابتی که در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران تایید و تصویب شده بود، به این هنرمندان اهدا شد.

سید مجتبی حسینی در بخشی از این مراسم گفت: هنرمندان زمانی که مورد پذیرش خاص و عام قرار می‌گیرند و به اجماع می‌رسند، نیاز به هیچ گواهی‌نامه و مدرکی ندارند. سه هنرمندی که امروز در این محل حاضر هستند از سالها پیش مورد قبول خاص و عام بوده و به عنوان ستارگان هنر ایران درخشیده‌اند، اما این گواهینامه به جهت این که از گوشه‌ای از بزرگواری و آفرینشگری آنها قدردانی شود، به آنان اهدا می‌شود.

هادی مظفری نیز گفت: نکته مهم خوشنامی شما هنرمندان در عرصه هنر است و با اعتقاد کامل می‌گویم همه جا سخن از بزرگی و توانمندی شما در هنر است. افتخار ماست که امروز گواهی درجه یک هنری تقدیم شما می‌شود و به داشتن چنین قله‌هایی در هنر تجسمی کشور افتخار می‌کنیم.

سید محمد طباطبایی نیز در این مراسم گفت: امیدواریم که قدر و شان هنرمندان را بدانیم، این هنرمندان اعتبار خود را سال‌ها پیش در جامعه یافته‌اند.

احمد صدری نیز در ادامه گفت: عده‌ای اهل نظر هستند و افرادی در زمینه عمل متمرکزند، اما افراد و هنرمندانی هستند که اجماع نظر و عمل در آنان دیده می‌شود.

در پایان مراسم، گواهی درجه یک هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان به فیروزه گل‌محمدی، نقاش و تصویرگر کتاب کودک؛ حبیب‌اله صادقی، نقاش، منتقد هنری، کاریکاتوریست؛ و مسعود نجابتی، طراح گرافیک و خوشنویس اهدا شد.