به گزارش هنرآنلاین، عباس مجیدی رئیس هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران درباره برگزاری نمایشگاه روشنای بزرگان گفت: با برگزاری نمایشگاه روشنای بزرگان تلاش می‌کنیم تا گوشه‌ای فعالیت‌های هنری هنرمندان پیشکوت مجسمه ساز را به نمایش بگذاریم و تاکنون دو نمایشگاه برای "حسین قره‌گوزلو"و "انسیه لواسانی"در آبان ماه سال 1397 در خانه هنرمندان ایران برگزار کرده‌ایم و در سومین نمایشگاه نیز آثار "ابراهیم معمارزاده"را به نمایش می‌گذاریم.

او افزود: معیار ما برای برپایی نمایشگاه روشنای بزرگان پیشکسوتانی هستند که کهولت سن دارند یا مدت‌هاست که نمایشگاهی از آثارشان برپا نشده است. هدف انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران از برپایی این نمایشگاه‌ها، فراهم کردن فرصتی برای جوانان برای آشنایی با آثار این هنرمندان پیشکسوت است. در کنار نمایش آثار، بخشی از اسناد هنرمندان در این نمایشگاه و فیلم کوتاه از روند زندگی این هنرمندان را به نمایش می‌گذاریم.

مجیدی درباره ابراهیم معمار زاده گفت: او ۸۶ ساله فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس مجسمه‌سازی از دانشگاه بروکسل بلژیک است. و درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و سابقه تدریس در دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه الزهرا و دانشگاه سوره تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای تبریز، نیشابور و اصفهان را در سوابق خود دارد و تاکنون نمایشگاه متعددی در ایران و اروپا برگزار کرده است.

به گفته هومن سلیمی مسئول کمیته نمایشگاهی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، چون معمار زاده دچار کهولت سن شده‌ است و مدت‌هاست که اثری خلق نکرده است و مجموعه آثارشان در طول سال‌ها به فروش رفته، در این نمایشگاه توانستیم تنها شش اسب بزرگ و سه مجسمه فیگوراتیو از آثار دانشجویی‌شان به همراه پنج نقاشی را به نمایش بگذاریم.

او افزود: همچنین در این نمایشگاه تعدادی از وسایل کار این هنرمند به همراه فیلم کوتاه مستندی که توسط مجتبی آقامیرزایی به سفارش انجمن ساخته شده به نمایش درمی‌آید. در برگزاری این نمایشگاه خانه هنرمندان ایران نیز همکاری داشته است.

سومین نمایشگاه روشنای بزرگان جمعه ۶ اردیبهشت ساعت ۱۷ در گالری میرمیران خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا 24 اردیبهشت در گالری میرمیران خانه هنرمندان ایران ادامه داد.